Відсьогодні онкологічні хворі Київщини будуть приходити на консультації не до старої будівлі, в якій тимчасово розміщувалися реєстратура й кабінети лікарів, а до обладнаної за останнім словом техніки реконструйованої поліклініки, урочисте відкриття якої відбулося вчора. Як розповіли «УМ» медсестрички, стара будівля поліклініки справляла моторошне враження: вогкі стіни, темні кабінети з маленькими вікнами, вузькі холодні коридори, де ледь могли розминутися двоє людей... «А які тут були черги! - згадують лікарі. - Від шостої ранку біля входу вже стояв натовп - і в дощ, і на морозі. Люди надворі чекали, поки поліклініка відкриється, аби потрапити на консультацію, але й після відкриття всередині всім місця не вистачало».
Якщо раніше поліклініка могла приймати тільки 200 пацієнтів за зміну, то тепер її пропускна здатність збільшилася вдвічі. За словами міністра охорони здоров'я Юрія Поляченка, це дуже важливо для виявлення патології на ранній стадії, адже своєчасний початок лікування збільшує шанси хворого одужати. А їх на Київщині немало - щороку на диспансерний облік береться більш ніж 6 тисяч онкохворих, більш ніж 65 тисяч людей консультуються, а близько трьох тисяч - лягають на операційний стіл.
За словами завідуючого поліклінікою Київського обласного онкологічного диспансеру Олега Кузьменка, раніше поліклініка містилася в маленькому одноповерховому будинку, збудованому ще в 60-х роках XIX сторіччя. «Хочете побачити, якою будівля була раніше, зайдіть до сусіднього корпусу, - запропонував Олег Кузьменко. - Якщо порівняти, це просто небо і земля! У нас вікрилися дві сучасні малі операційні (хірургічна й гінекологічна), а раніше не було жодної - фахівці оперували просто в кабінетах. Аналогічна ситуація і з перев'язочними й маніпуляційними - раніше окремих приміщень для них просто не було...»
За словами пана Кузьменка, поліклініка отримала чудові апарати для ультразвукової та ендоскопічної діагностики, спеціальний крео-скальпель для виморожування тканин та інших маніпуляцій. Крім того, від Міжнародного благодійного фонду «Україна 3000» обласний онкодиспансер та медичні заклади-учасниці програми «Від лікарні до лікарні» отримали протипухлинних та інших ліків для онкохворих на один мільйон гривень. У подарунок від Президента України онкодиспансер отримав цифровий УЗІ-сканер, від київської облдержадміністрації - електрохірургічний комбайн вартістю 250 тисяч гривень. Як пояснюють лікарі, це дуже важливий в онкохірургії апарат - скальпель, який ріже і відразу зупиняє кровотечу. Безкровна хірургія дозволяє зменшити метастазування, адже з потоком крові ракові клітини можуть заноситись до інших, неушкоджених тканин...