Після справжнього «ліфтопаду» в Харкові, Кіровограді та Києві службовці, якi отримують зарплату за контроль таких речей, заворушилися. Одразу після випадку, що стався у будівлі Мінтрансу, коли вийшов iз ладу швидкісний дорогущий ліфт і постраждали люди, Держпромгірнагляд вирішив здійснити перевірку всіх швидкісних ліфтів. До речі, виявилося, що перевіряти особливо нічого: високошвидкісні ліфти (зі швидкістю руху кабіни від 2 метрів за секунду) експлуатуються лише у двох містах України: у Києві - 41 ліфт, та в Ялті - 11. В інших містах таких ліфтів немає.
Але й у високоякісних і дорогих ліфтах не надто безпечно їздити. Як повідомляє прес-служба департаменту, виявлені порушення свідчать про те, що власники ліфтів приділяють недостатньо уваги питанням безпечного користування. Зокрема, особи, відповідальні за організацію експлуатації ліфтів не пройшли відповідного навчання та перевірку знань і не здійснюють своєчасне усунення виявлених порушень. У деяких будівлях виявлено несправність обмежувача швидкості, внесення змін до електричних схем без узгодження з виробниками ліфтів, неможливість входу в приямки та інші. Найбільше порушень виявлено в готельному комплексі «Турист», ДП «Державтотранс НДІпроект» та ТОВ «Житлобуд». За порушення нормативно-правових актів з охорони праці 6 посадових осіб притягнуто до адміністративної відповідальності, також зупинено 5 ліфтів. Територіальні управління Держпромгірнагляду встановили посилений нагляд за забезпеченням власниками належних умов утримання та безпечної експлуатації таких ліфтів.
Що ж до інциденту в Мінтрансі, то, як запевняють у Держпромгірнагляді, розслідування аварії ще триває. Термін продовжено у зв'язку з проведенням додаткової експертизи. На даний момент ліфт приведено в робочий стан, аби змоделювати аварійну ситуацію.