Учора влада Севастополя заявила, що на протизсувні заходи на небезпечних ділянках берегової смуги грошей катастрофічно не вистачає. Але перші відпочивальники, незважаючи на не вельми сприятливу погоду, вже потягнулися до Криму, і дехто з них уже зараз «освоює» бережок поблизу Качі, де минулоріч трапилася трагедія - зсув поховав живцем 16-річну дівчину, громадянку Росії, а ще одна людина залишилася калікою.
Цю страхітливу історію пам'ятають усі. Минулого року, 21 травня, на гурт відпочивальникiв, які знехтували пересторогами про те, що в районі Качі (це околиця Севастополя) небезпечно загоряти і купатися, зсунулися потужні пласти глини - близько 700 тонн. Два дні рятувальники активно, здебільшого вручну, розкопували ці кучугури, шукаючи можливi жертви.
Нині зсуви в районі Севастополя активізувалися. Фахівці кажуть: унаслідок важких погодних умов минулої зими. У будь-якому разі, на сьогодні, як стверджує начальник управління з надзвичайних ситуацій Севастопольської міськдержадміністрації Мирослав Сагайдак, існує 75 зсувонебезпечних ділянок, iз них 15 є серйозною реальною загрозою для мешканцiв та гостей міста. Чиновник міськадміністрації назвав і найбільш небезпечні ділянки - від Північної коси до мису Лукул, район Качі, Андріївки, Орловки. «Тут глинисті ділянки, під дією дощів та вітрів береги обсипаються і їх змиває потроху море, - цитує УНІАН пана Сагайдака. - Впродовж року море забирає в середньому 75 см морського узбережжя». У місті розроблено протизсувну програму, проте, за словами Мирослава Сагайдака, лише для геодезичних досліджень та розробки документації необхідно 55 млн. гривень. І це лише десята частина капіталовкладень, яких потребує вирішення проблеми.
Для заспокоєння курортників головний міненесник Севастополя підкреслює: міськрада визначила 51 місце для відпочинку біля моря, про ці місця повідомлялося в пресі, вони позначені відповідними табличками, тому варто все-таки купатися саме в таких місцях, а не будь-де.