Співробітництво з Україною дещо не відповідає статусу Міжнародного Комітету Червоного Хреста (МКЧХ), зауважив керівник його регіональної делегації Пол-Арні Анрі: «Зазвичай наша організація допомагає країнам, в яких воєнні дії йдуть чи щойно завершилися. Україна потрапила в зону нашої уваги тому, що на її території зосереджена велика кількість складів з боєприпасами».
Один із них, у стадії ліквідації, пан Анрі оглянув за участі фахівців мінного сектору штаб-квартири МКЧХ. Бенджамін Ларк, зокрема, прискіпливо цікавився подробицями робіт на технічній території військової частини. Як поінформував гостей начальник одного з піротехнічних загонів МінНС Олег Бондар, лише цього року очищено 18 гектарів, зібрано понад 500 тисяч боєприпасів, до місць складування доставлено 700 тонн небезпечного брухту. В зоні посиленої охорони - 90 відсотків реактивних снарядів із неспрацьованими стартовими двигунами. Гості дали високу оцінку професіоналізму українських піротехніків: дві-три жертви за таких обсягів робіт щороку - це, мовляв, один iз кращих показників безпечності.
Дві обставини викликали особливе занепокоєння. Олег Бондар і начальник 2-го аварійно-рятувального загону Олександр Спасюк визнали, що вірогідні нові спонтанні вибухи («Деформовані димові міни, приміром, можуть здетонувати, якщо крізь тріщини в корпус проникне кисень. Аби мінімізувати такі ризики, біля кожної піротехнічної групи влаштовано протипожежні водоймища»). Інша проблема: днями очікується низка акцій протесту мешканців навколишніх сіл, адже українські фахівці відверто поінформували представницьку делегацію іноземців, що накопичені боєприпаси знищуватимуть усе ж таки на місці. Справа лише за відомчими НДІ, котрі доопрацьовують спеціальну технологію. Буде закуплено сучасне обладнання. Пан Анрі уточнив: в Україні понад 2,5 мільйона тонн боєприпасів зберігаються абияк і потребують утилізації, тому фінансову підтримку низці проектів надають країни ЄС і структури ООН; МКЧХ готовий долучитися до роз'яснювальної роботи серед населення.
Як уже повідомляла «УМ», військова прокуратура південного оперативного командування передала до місцевого суду Дніпропетровського гарнізону кримінальну справу, порушену за фактом техногенної катастрофи під Новобогданівкою. На лаву підсудних відправлено п'ятьох звинувачених у трагедії. Один з них - полковник Сергій Лілов, командир 275-ї артбази. Ту обставину, що офіцер з 8 травня 2004 року постійно утримується в Запорізькому СІЗО № 10, ще можна мотивувати; однак навряд чи може бути правове обгрунтування відмови в наданні нового службового житла сім'ї Лілова. Деякі посадовці навіть зловтішалися, вислуховуючи чергове клопотання Алли Лілової: у вашого чоловіка, мовляв, є і буде «службове помешкання», натякаючи на СІЗО і в'язницю. Тривалий час пані Алла з молодшим сином (старший є курсантом) квартирує у добрих людей: серця селян, на відміну від деяких офіцерських, не зчерствіли від вибухів дворічної давності.