Президент Буш позавчора цілком несподівано прилетів до Багдада, щоб познайомитися з новим іракським прем'єр-міністром, підбадьорити американських військовослужбовців, заспокоїти американську громадську думку та, що там приховувати, підвищити свій рейтинг. Стосовно рейтингу, то він і так почав зростати після ліквідації іракського терориста № 1 Абу Мусаба аль-Заркаві. Про запланований візит Буша до Багдада заздалегідь знали лише кілька його найближчих співробітників та довірених журналістів. З міжнародного аеропорту Багдада Буша перевезли гелікоптером до посольства США. Прем'єр-міністр Іраку Нурі Камаль аль-Малікі дізнався про свою зустріч iз президентом США за п'ять хвилин до її початку. Буш сказав своєму співрозмовнику, що прилетів до Багдада, щоб «поглянути йому в очі».
Але, як виглядає, не лише для цього. Американські аналітики зазначають, що Буш та його Республіканська партія розпочали великий політичний (і військовий) наступ в Іраку. Буш заявив новій іракській владі, що тепер від неї залежить майбутнє демократичного Іраку, довіра суспільства, відбудова інфраструктури та гарантія безпеки громадян країни. Прем'єр аль-Малікі поінформував президента США про новий план підвищення безпеки в Багдаді, зокрема про заборону носити зброю, реформу іракської поліції та запровадження комендантської години з 20.30 вечора до 6.00 ранку.
Аль-Малікі відразу перейшов від слів до дій. Вчора в Багдаді розпочалася велика військова операція проти повстанців, які діють у столиці. З самого ранку в різних районах міста з'явилися додаткові патрулі та військові підрозділи. За планом прем'єр-міністра, до Багдада буде введено 40 тисяч додаткових поліцейських та військовослужбовців іракської армії. В операції беруть участь також американські підрозділи.
Останні зусилля Білого дому схвально сприймають американцi, але у світі імідж США надалі блідий. Більшість мешканців європейських та мусульманських країн вважають, що політика США в Іраку становить більшу загрозу для світу, ніж ядерна програма Ірану, повідомляє Бі-Бі-Сі. Такі результати дало опитування, що його провела міжнародна дослідницька організація «П'ю Ресерч Груп». Її фахівці опитали в період з 31 березня по 14 травня 17 тисяч мешканців 15 країн світу. Бiльшiсть мешканців 10 з 15 країн вважають, що війна в Іраку зробила наш світ ще більш небезпечним. Такої думки, наприклад, дотримуються 60 відсотків опитаних мешканців Великої Британії, яка є головним союзником США в Іраку.