Двадцять п'ять разів засідали українські та російські дипломати й експерти, аби поділити Азовське море і Керченську протоку. Але кількість так і не переросла в якість, і досі Київ ламає голову, як розмежувати наші спільні з Росією водойми. Адже російська сторона не пристає на пропозиції України та на її активність у цьому питанні.
Як заявив заступник міністра закордонних справ України Антон Бутейко після завершення позавчора у Москві 25-го раунду переговорів делегацій двох країн з цієї теми, Київ пропонує Росії розглядати акваторію Азовського моря як зону міжнародного права. А от Росія хоче отримати ці води суто як внутрішні. «На думку української сторони, в основі блокування лежить концепція, закріплена в договорі між Росією та Україною про розмежування Азовського моря від 2003 року, в якому встановлюється, що акваторія моря розглядається як внутрішні води», - цитує Бутейка РІА «Новости». Україна ж пропонує внести до цього договору зміни, які дозволять розглядати акваторію моря не як внутрішні води, а як акваторію, де застосовуватиметься міжнародне право. Але на це Київ постійно чує відповідь на кшталт такої, яку після завершення переговорів висловив посол з особливих доручень МЗС Росії Валерій Кеняйкін: «Усі домовленості з цього питання повинні йти в розвиток цього договору, а не полягати в перегляді цього документа».
Відповідно українська сторона продовжує далі шукати всеможливих шляхів виходу з цього глухого кута. Одним з них, на думку Бутейка, може стати залучення до переговорів експертів третіх країн. Але наразі невідомо, чи погодиться на таку ініціативу Росія. На думку українського заступника міністра, така ініціатива не обмежує суверенітет обох держав, а є додатковим коментарем для знаходження компромісу.