Будь-який медик, і в першу чергу токсиколог, підтвердить, що рецепт на право придбання ліків був і залишається тим чинником, який убезпечує хворих від безконтрольного вживання пігулок і мікстур. За умов налагодженої роботи рецепт рятує народ від самолікування — без папірця з підписом лікаря аптека не продасть людині сильнодіючих препаратів. Щоб отримати цей папірець, хворий мусить завітати до поліклініки, пройти обстеження і з'ясувати, чому в нього болить живіт чи спина і чим краще лікувати ці недуги.
Для того, щоб рецепт дійсно міг виконувати такі функції, минулого року МОЗ випустив наказ за номером 360 (про рецептурний і безрецептурний відпуск ліків). Утім документ був недосконалим і відразу захлинувся у хвилі «народного спротиву» — проти відвертих «ляпів» виступили пацієнти медзакладів, фармацевти, лікарі та широка громадськість. З огляду на це Міністерство охорони здоров’я призупинило дію наказу і відправило його на доопрацювання.
Але, як повідомляє прес-служба МОЗ, робоча група, створена у жовтні минулого року, досі продовжує працювати над документом. Нововведення, які мали вступити в силу першого червня цього року, знову відтерміновані — лікарі, виробники, споживачі та представники громадських організацій досі не дійшли згоди, які саме препарати слід записати до групи безрецептурних, а які продавати тільки за рецептом, які медпрацівники мають право виписувати рецепт, на яких бланках і за якою формою, скільки становить термін дії рецепта тощо...
Важко сказати, скільки часу знадобиться групі, щоб нарешті закінчити роботу над наказом № 360, але МОЗ обіцяє представити новий удосконалений документ до жовтня цього року.