Міжнародні правозахисники відзначають, що в Україні останнім часом з'явилися нові проблеми з порушення прав людини. Перш за все, почастішали напади расистського характеру. За словами голови Міжнародної амністії в Україні Наталії Дульнєвої, зараз із різних регіонів країни постійно надходять повідомлення про антисемітські і расистські напади. Так, расисти i вандали нападали на синагоги і центри єврейських громад в Івано-Франківську, Ізмаїлі, Житомирі і Києві, а стіни вірменської церкви у Львові були розписані антисемітськими й антивірменськими гаслами і малюнками. Крім того, минулого року столичні скінхеди напали на американського дипломата африканського походження. Втім правозахисники зазначають, що проблема расизму є не лише українською, а загальноєвропейською.
Серед старих проблем правозахисники відзначають те, що Україні поки що не вдалося подолати ганебні явища катувань і жорстокого поводження із затриманими й ув'язненими. Особливо це стосується затриманих на три доби, адже саме в ці, відведені законом 72 години, силовики намагаються будь-що вибити у підозрюваних зізнання. До МА надійшло більше тисячі звернень від людей, до яких слідчі й опери застосовували тортури. Цікаво, що ще у вересні 2005 року Генпрокуратура заявила про порушення більш ніж 226 справ за фактами застосування співробітниками міліції катувань і жорстокого поводження, але до сьогодні жодна з цих справ не доведена до логічного завершення.
Крім цього, згідно з щорічною доповіддю Міжнародної амністії, Україна залишається однією з основних країн-постачальників чоловіків, жінок і дітей, яких продають за кордон. До проблем із прав людини правозахисники віднесли і справу Георгія Гонгадзе. Зокрема, як відзначає представник організації Ірина Федорович, Європейський суд із прав людини ухвалив, що при розслідуванні справи Гонгадзе Україна порушила три статті Європейської конвенції про захист прав людини й основних свобод. I це незважаючи на неодноразові заяви Президента Віктора Ющенка, що винні у зникненні Гонгадзе будуть покарані.
Виконавчий директор організації Антоніна Тарновська обурюється, що, незважаючи на запевнення посадовців МВС, Генпрокуратури, Мін'юсту тощо, буцiмто ці проблеми вони подолають якомога швидше, реальних дій з боку влади немає. «Ми бачимо лише супротив Генпрокуратури, щоб зробити незалежне, об'єктивне, швидке розслідування кожної конкретної справи. І нам дуже прикро, що Україна у 2005-му відзначилася тим, що говорила дуже добре про права людини, але вони стали пріоритетом в країні лише на словах. Насправді ситуація не змінилася», — каже пані Тарновська.