Працювати під палючим пустельним сонцем, не ризикуючи отримати сонячний удар і вирушити до праотців, можуть тільки корінні мешканці піщаного краю чи добре треновані люди, які вміють рятуватися від спеки. Вочевидь двоє українських геофізиків, які приїхали на роботу до Об'єднаних Арабських Еміратів, не належали до жодної з цих категорій людей. Не розрахувавши сил, дослідники буквально «спеклися» у перший же день роботи на новому місці.
Як повідомляє газета «Сегодня», трагедія сталася в суботу, 27 травня. Двоє чоловіків (віком 27 та 55 років) вирушили з емірату Фуджейра до Аравійської пустелі, щоб провести там деякі дослідження. Рано-вранці (коли спека ще не досягла апогею) вчені виїхали у пустелю на джипі. Втім вони встигли попрацювати не більш ніж півтори години, як зазнали сонячного удару. За словами лікарів госпіталю, куди вертольоти доправили тіла загиблих, геологи півгодини пролежали під палючим сонцем, після чого їх знайшли місцеві бедуїни.
За словами віце-консула України ОАЕ Олексія Древетняка, геофізики працювали за контрактом з держпідприємством «Укргеофизика» і компанією «Нафтогаз».
ДОВІДКА «УМ»
Аравійська (Східна) пустеля — північно-східна частина Сахари, між долиною Нілу і Червоним морем. Ця пустеля становить п'яту частину всієї території Єгипту (її площа — 200 тисяч квадратних кілометрів). На вкритій щебенем поверхні можна помітити численні русла висохлих рік, які можуть заповнюватися водою в зимовий період. Утім клімат Аравійської пустелі настільки спекотний, що дощі на території можуть не випадати кілька років поспіль.