Дощова тема

Дощова тема

Кілька місяців тому іноземні синоптики обіцяли європейцям (і українцям зокрема) пекельно посушливе літо як результат діяльності теплої океанської течії Ель-ніньйо, тож народ почав активно запасатися сонцезахисними кремами й гелями, окулярами й панамами, модними купальниками і надувними матрасами. Але сьогодні в ці прогнози якось не віриться. Червень, як-то кажуть, «на носі», пора б уже ходити в майках і загоряти на пляжі, а тут через день треба брати з собою парасолю і вдягати куртки... Найприкріше, що на питання, коли ж закінчаться ці дощі, синоптики українського Гідрометцентру тільки руками розводять.

Полiт на дивані

Полiт на дивані

Позавчора о 17.15 в одному з п'ятиповерхових житлових будинків Мелітополя, що на Запоріжжі, стався потужний вибух. За попередньою версією, епіцентром вибуху є квартира № 58, розташована на четвертому поверсі. Зруйновано сім квартир на 3—5-му поверхах третього під'їзду. Рятувальники евакуювали кілька десятків мешканців (їх розселили в готелі «Мелітополь», санаторіях моторного заводу і місцевого педуніверситету); міськвиконком уже виділив по кількасот гривень усім потерпілим. За вказівкою «губернатора» Євгена Червоненка, навколо напівзруйнованого будинку влаштовано міліцейський заслін від вірогідних мародерів.

Держдума РФ знову йде на Крим

Держдума РФ знову йде на Крим

    Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/clients/umoloda/inc/templates/news2.inc on line 44

Учора Держдума РФ вирішила поцікавитися в російського уряду, як проходять «заходи щодо повернення АРК Крим до складу Росії». Таке протокольне доручення, складене у «профільних» комітетах російського парламенту — у міжнародних справах та у справах СНД, — підтримали депутати нижньої палати. У дорученні, передає агенція РБК, говориться, що в 2007 році закінчується двосторонній договір між Україною та РФ про визнання її Росією в існуючих межах. Отож парламентарії, згадавши про Кучук-Кайнарджійський мир 1774 року (між Російською та Османською імперіями), вимагають від уряду РФ повернути південні землі Росії в ті, давньоісторичні, межі. Невідомо, чи спробують думці наступним своїм «дорученням» урядові спробувати відтворити Османську імперію, але факт чергового зазіхання на Крим виглядає як симптом тривожних рецидивів.

Жах Індонезії

Жах Індонезії

Губернатор індонезійської провінції Джок'якарта, яка найбільше потерпіла від суботнього руйнівного землетрусу на острові Ява, повідомив учора, що ця природна катастрофа забрала життя щонайменше 5135 осіб. Тривають пошукові роботи, рятувальні загони знаходять під руїнами тіла загиблих (і навіть уцілілих), тому приблизність даних цілком зрозуміла. Також, за попередніми даними, без даху над головою залишилися щонайменше 200 тисяч осіб. Найбільше потерпіла столиця провінції, історичне та університетське місто Джок'якарта, де тисячі будинків лягли в руїнах.

Смертельна спека

Смертельна спека

Працювати під палючим пустельним сонцем, не ризикуючи отримати сонячний удар і вирушити до праотців, можуть тільки корінні мешканці піщаного краю чи добре треновані люди, які вміють рятуватися від спеки. Вочевидь двоє українських геофізиків, які приїхали на роботу до Об'єднаних Арабських Еміратів, не належали до жодної з цих категорій людей. Не розрахувавши сил, дослідники буквально «спеклися» у перший же день роботи на новому місці.

Падайте на дно

Падайте на дно

Масштабний проект планує втілити у Дарницькому районі Києва компанія «Градострой». На лівому березі Днiпра, біля озера Корольок, вона має намір збудувати 64-поверховий багатофункціональний комплекс із готелем, а також першими в країні професійними спортцентром і підводним рестораном. «В Україні будинки такої висоти, як і підводні ресторани, ще не будували, тому в нас немає інженерів, які б могли взятися за реалізацію проекту, — треба звертатися до західних фахівців», — розповів заступник гендиректора компанії «Градострой» Віталій Поліщук. «Що стосується відсутності в нас законодавчої бази, яка регламентує зведення об'єктів вище 25 поверхів, то ми розраховуємо одержати в Мінбуді «добро» на так зване експериментальне будівництво, для якого спеціально розробляються технічні умови і норми. Плануємо звернутися по допомогу до Верховної Ради. Хтось же повинен починати зводити будинки такої висотності — у світі вони давно звичне явище», — додав він.

Чиї то «діти»-антисеміти?

Чиї то «діти»-антисеміти?

У суботу в самому центрі Варшави стався безпрецедентний напад на верховного рабина Польщі Міхаеля Схудріха. Скандал набув світового розголосу, зокрема й через те, що збігся у часі з першим візитом до Польщі Папи Римського Бенедикта ХVІ. Присмаку невипадковості, ба навіть спланованої антипольської провокації додало те, що наступного дня Папа мав узяти участь у жалобних урочистостях у колишньому нацистському таборі Освенцим.

Перший пішов

Перший пішов

Наприкінці минулого тижня Кабінет Міністрів прийняв постанову «Про вилучення та надання в оренду земельних ділянок для будівництва дільниці Богородчани—Ужгород магістрального газопроводу Новопсков—Ужгород і зміну цільового призначення земель». Це було зроблено на підставі статей 20, 124, 149 і 207 Земельного кодексу. Нагадаємо, газопровід Богородчани—Ужгород побудує «Нафтогазбуд» (Львів), про що повідомляли ЗМІ наприкінці минулого місяця за підсумками тендеру. Свою перемогу «Нафтогазбуд» виборов з-поміж трьох українських і трьох російських компаній на тендері, який проводив Міжнародний консорціум із розвитку та управління газотранспортної системи України, створений НАК «Нафтогаз України» і «Газпромом». Газопровід, який будуватимуть львів'яни, являє собою 240-кілометрову ділянку магістрального газопроводу Новопсков—Ужгород, проектна потужність якого становить 19 мільярдів кубометрів газу на рік, вартість — 560 мільйонів доларів.

«Газпром» обіцяє Болгарії «український сценарій»

«Газпром» обіцяє Болгарії «український сценарій»

Найтиражніша болгарська газета «Труд» написала, що «Росія готує нам український сценарій у питанні газу». Газета наводить висловлювання члена правління «Газпрому» Богдана Будзуляка, який перебував у Болгарії днями і оцінив переговори щодо змін у розрахунках за транзит і поставки газу, яких вимагає «Газпром», як такі, що «просуваються погано». Будзуляк пригрозив, що якщо Болгарія знову відхилить російські пропозиції, то настане черга «українського варіанта», але при цьому додав, що такий варiант буде запроваджено «не відразу, а ближче до зими». «Це означає, що «Газпром» має наміри призупинити поставки», — констатує «Труд».

НОВИНИ ПЛЮС

НОВИНИ ПЛЮС

    Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/clients/umoloda/inc/templates/news2.inc on line 44

Ну, якщо вже в Мінтрансі...

Ну, якщо вже в Мінтрансі...

Справжнє «ліфтове» нашестя в Україні. Не встигли українці отямитися від історій з падінням ліфта в Кіровограді та Харкові, де постраждали й загинули діти, як нова НП — учора зранку в Києві, у приміщенні Міністерства транспорту, зірвався ліфт із людьми. Як розповів «УМ» прес-секретар Мінтрансу Костянтин Жура, у ліфті № 5 на момент падіння було 16 пасажирів, а зірвалася кабіна з 24-го поверху. Люди, які мали нещастя опинитися в металевій пастці, насправді народилися у сорочці — на 11-му поверсі почала спрацьовувати система аварійного гальмування, а на першому поверсі ліфт зупинився, від удару відчинилися двері. Жертв серед пасажирів немає.

«Міський» «язык» поперед інших справ біжить

«Міський» «язык» поперед інших справ біжить

Російська мова наступає. Учора на II сесії Миколаївської облради було ухвалено надати російській статусу регіональної на території області, передає інформагенція «Ліга» з посиланням на прес-службу тамтешньої ОДА. Отже, це вже третя облрада (після Донецької та Луганської), яка вирішила підвищити статус росмови. Крім того, таке ж рішення прийняли Харківська, Севастопольська, Дніпропетровська, Донецька міські ради.

Всі статті рубрики