Ультиматум Аббаса
Палестина опинилася на межі громадянської війни у зв'язку з протистоянням між службами безпеки партії ФАТХ, які були засновані ще Ясиром Арафатом, а тепер підтримують президента Махмуда Аббаса, та новими службами безпеки на базі радикальної організації ХАМАС, яка перемогла на останніх виборах і представник якої Ісмаїл Ханія тепер очолює новий уряд. З метою припинити протистояння, яке впродовж цього місяця забрало життя дев'яти осіб, позавчора в Рамаллі відбулося спільне засідання ХАМАС і ФАТХ. «Припинимо мріяти і давайте брати те, що вдається. Давайте погодимося на кордони до 1967 року» — звернувся президент до прем'єр-міністра.
Аббас висунув ультиматум, що якщо впродовж наступних 10 днів ХАМАС не визнає Ізраїль і не помириться з ФАТХом, то він змушений буде оголосити проведення наприкінці червня загальнопалестинського референдуму щодо «проекту національного поєднання», що рівнозначно з винесенням питання про вотум довіри до ХАМАСу.
Росія — ЄС
Позавчора в Сочі відбулася зустріч президента Росії Володимира Путіна з трьома високими представниками ЄС — головою Єврокомісії Жозе Мануелем Баррозу, головою дипломатії ЄС Хав'єром Соланою та канцлером Австрії Вольфгангом Шюсселем (Австрія у цьому півріччі головує в ЄС). В обмін на полегшення Євросоюзом візового режиму для громадян Росії Путін погодився підписати договір про реадмісію.
Натомість Путін залишився непоступливим в питаннях енергетичної політики і заявив, що Москва буде використовувати на міжнародній арені ті методи, які вважає за потрібні, повідомляє Бі-Бі-Сі. Росія не буде допускати західні компанії в свою енергетичну галузь доти, доки не дочекається відповідних кроків. Росія вимагає від ЄС прямого доступу на енергетичні ринки Європи, а ЄС намагається вберегтися від монополізації свого енергетичного ринку «Газпромом». Лідерам ЄС так і не вдалося переконати Путіна в необхідності приєднання Росії до Європейської енергетичної хартії та щодо допуску західних компаній до видобутку та транспортування російських енергоносіїв. Але європейці й так зробили кілька кроків назустріч, зокрема заявили про можливість створення зони вільної торгівлі між ЄС та Росією після вступу Росії до СОТ.
Суд над бесланським терористом
У Верховному суді Північної Осетії в місті Владикавказ з 16 травня тривало зачитування вироку Нурпаші Кулієву, єдиному з уцілілих терористів, які 1 вересня 2004 року захопили школу в місті Беслан. Учора нарешті було оголошено міру покарання — смертна кара через розстріл. Але враховуючи існуючий в Росії мораторій на смертну кару, покарання підсудному було замінено на пожиттєве ув'язнення.