На наступному засіданні Кабміну йтиметься про підвищення тарифів на газ на 25 відсотків. Про це повідомив учора на брифінгу в секретаріаті Президента тимчасово виконуючий обов'язки керівника головної служби соціально-економічної політики Павло Гайдуцький. Хоча, за його словами, очолюване ним управління не формує цінову політику щодо енергоносіїв, проте має свою позицію з цього питання. При підвищенні тарифів, як підкреслив пан Гайдуцький, державі слід надавати компенсацію соціально вразливим верствам населення. Пан Гайдуцький зазначив, що секретаріат Президента готує свої пропозиції для уряду щодо цього питання. Зокрема, на думку представника секретаріату Президента, потрібно встановити в оселях громадян газові лічильники за бюджетні кошти. Ці витрати, як вважає Павло Гайдуцький, окуплять себе, тому що буде зекономлено кошти, які держава виплачує у вигляді субсидій на житлово-комунальні послуги соціально малозахищеним верствам населення.
До речі, днями Прем'єр-міністр Юрій Єхануров заявив, що травневе 25-відсоткове підвищення тарифів на газ — це тільки «розминка» і що країну очікує 1 липня цього року чергове, вже 50-відсоткове, підвищення ціни на енергоносії. Щоправда, 24 травня уряд не спромігся прийняти це рішення. Саме того дня в країні відбулися акції протесту, організовані профспілками, проти подорожчання газу, а також послуг зв'язку і транспорту. «Кабінет Міністрів має намір протягом 24—31 травня визначитися з черговим підвищенням цін на електроенергію і газ для населення з 1 липня», — повідомив Юрій Єхануров під час урядового засідання минулої середи. «Я порушую питання на тиждень: чи будемо ми приймати рішення щодо підвищення тарифів із 1 липня або залишимо цю тему наступникам», — уточнив він, зазначивши, що перед прийняттям цього рішення буде заслухано думки всіх міністрів. Сам Юрiй Єхануров виступає за підвищення тарифів на газ і електроенергію для населення, тому що в іншому випадку «ми покладемо на лопатки газузь і наступного опалювального сезону будемо мати в кожному місті Алчевськ».
Позиція Прем'єра повністю відповідає прийнятій Кабміном постанові №605 від 29 квітня, в якій Національній комісії регулювання електроенергетики (НКРЕ) доручено встановити з 1 липня 2006 року граничний рівень цін на природний газ, що реалізовується населенню, не вище за 414 гривень, а також на «блакитне паливо» для бюджетних організацій — на рівні не вище 648 гривень і для підприємств комунальної теплоенергетики — на рівні 686 гривень за тисячу кубометрів. Також Кабмін доручив НКРЕ встановити з 1 січня 2007 року граничний рівень цін на природний газ у розмірах, які відповідають економічно обгрунтованому рівню цін.