Юлія Тимошенко, лідерка БЮТ
— про новий виток дружби з Віктором Ющенком:
— Зі своєї останньої зустрічі з Президентом [Ющенком] я зробила висновок, що ми обоє усвідомлюємо зроблені помилки і маємо намір не повторювати їх, щоб не зруйнувати наш союз... У мене не було ні гіркоти, ні образи, тому що я не думаю, що відповідальний політик може керуватися подібними емоціями. Єдине, про що я шкодую, — це про надані Помаранчевою революцією колосальні можливості, які так і не було використано.
(«Таймс»)
Віктор Ющенко, Президент України
— про відродження блоку Грузії, України, Азербайджану й Молдови та ідеологію цієї організації:
— Наші відносини слід розглядати винятково з раціональної точки зору. Мені шкода свого президентського часу на те, щоб будувати проекти проти когось. Мені це нецікаво. Це нічого не приносить до національного столу. Хоча я розумію, які хвости або характеристики можуть в'язатися до тих чи інших ініціатив.
Ми справді хочемо реалізувати проекти, які відповідають нашим національним інтересам. Крапка. Я думаю, в цьому є сутність ГУАМ і створення нової якості ГУАМ як міжнародної організації. Мені здається тільки, треба зміцнити ГУАМ в організаційній частині. Повинен бути інститут, який працюватиме щодня, а не від саміту до саміту.
(сайт www.president.gov.ua)
Антон Бутейко, перший заступник міністра закордонних справ
— про «пташині права» Співдружності незалежних держав та її корисність для України:
— Ми реалістично дивимося на діяльність Співдружності. Ми просто порушуємо питання — як людина, що має курку, котра не несе яєць. Адже кожен із нас як платник податків хоче знати, чи ефективно використовуються гроші, які ми вносимо до СНД. Тому Міністерство закордонних справ зараз аналізує співробітництво в рамках СНД і доцільність продовження роботи в такому форматі.
(канал «1+1»)
Юрій Луценко, міністр внутрішніх справ
— про оцінки його діяльності недоброзичливцями:
— Не пам'ятаю, щоб я дозволяв собі хамити. Жартувати — так. Критикувати —тим більше. Але зраджувати — точно ніколи. Підозрювання мене в боягузтві й інших гріхах — не обгрунтовані. Був би я боягузом — навряд чи воював би з тисячами раніше засуджених, які рвалися в ради всіх рівнів. Можна було б і промовчати. Я цього не зробив. Пару тисяч ворогів одержав. Зате люди отримали дуже цінну інформацію. Не боявся я й інших радикальних дій, викликаючи на допити (якщо треба — з бронетранспортером) багатьох сильних світу того і цього. Не боявся в обличчя сказати багатьом кримським псевдополітикам, що вони члени організованих злочинних груп, а трупи як результат їхньої діяльності демонстрував на екранах телевізорів, попереджаючи виборців. Я знаю, що в попередньому парламенті була критична маса недоброзичливців Луценка. Але я пишаюся тим, що можу дозволити собі впливових ворогів.
(чат-конференція на сайті «Оглядач»)
Леонід Черновецький, міський голова Києва
— про свої переживання й відчуття на другому прийомі киян під стінами мерії:
— Ви мене вже любите? Повірте, я люблю вас іще більше!.. Ваші благородні слова дуже підтримують мене, а накопичені негативні емоції, образи й прокляття негативно позначаються на моєму душевному стані... Не плачте, а то я зараз теж заплачу! Я ж усе дуже відчуваю. Якщо зараз усі кияни будуть плакати, почнеться потоп. Не забувайте, що в нас проживає близько трьох мільйонів людей і ще три мільйони приїжджих...
(«Киевские ведомости»)
Олег Медведєв, політтехнолог Юлії Тимошенко
— про силу свого впливу, що тягнеться ще з піонерської юності:
— У 17 років за дорученням міськкому комсомолу я рік пропрацював піонервожатим у одній зі шкіл Лисичанська. У місті я напевно був єдиним чоловіком-піонервожатим. У перші ж дні роботи на обласному зльоті вожатих старші дівчата-колеги змовилися позбавити мене цноти й по черзі, обмотавшись простирадлами, ломилися до мене в номер, навіть намагалися проникнути через балкон... Я втік від них купатися в Донці, а вони для помсти насипали в ліжко канцелярських кнопок.
(«Сегодня»)