400 мільйонів гривень
інвестицій планує освоїти в 2006 році «Київенерго». Зокрема, компанія планує встановити нові й замінити 120—130 тисяч старих лічильників електроенергії, замінити близько 30 км зношених трубопроводів, ввести в експлуатацію першу чергу котельної «Позняки» тощо.
До 100 мільйонів глядачів
дивитимуться у суботу фінал пісенного конкурсу «Євробачення-2006», прогнозує керівник наглядової ради конкурсу Сванте Стокселіус.
Близько 900 осіб
цьогоріч буде прийнято на навчання у військові ВНЗ. У червні 2006 року вiйськовi iнститути випустять 2500 курсантів. Таке скорочення спричинене удосконаленням системи військової освіти та приведенням її у відповідність до нових завдань і структури Збройних сил України. Зараз у системі військової освіти працює і навчається майже 23 тисячі осіб.
У 10—100 разів
Міністерство охорони навколишнього середовища пропонує збільшити штрафи за забруднення довкілля, повідомив міністр Павло Ігнатенко. За словами міністра, на сьогодні лідерами з забруднення навколишнього середовища є Донецька, Дніпропетровська, Запорізька області. Пропозиції про збільшення штрафів Мінприроди вже подало на розгляд до Кабміну.
На понад 50 виборчих дільницях
пройдуть повторні вибори, повідомив голова ЦВК Ярослав Давидович. Зокрема, повторно вибиратимуть 11 мерів та депутатів у 41 місцеву раду. 18 червня вибиратимуть міських голів Черкас та Броварів (Київська область), 25 червня — Хмельницького та Гайворона (Кіровоградська область). Повторні вибори фінансуватимуться винятково з місцевих бюджетів.
До 26 травня
на Закарпатті у Долині нарцисів триватиме сезон цвітіння. Наразі у заповіднику розквітло понад 50% галявини. За словами начальника заповідника Івана Ференцика, щодня помилуватися цією красою приїздить 150—500 туристів, а в пік цвітіння — понад 1000 людей. Зазвичай нарциси цвітуть у долині з 1 по 22 травня. Однак цього року через затяжну зиму квіти почали цвісти на 6 днів пізніше. Щоб туристи не топтали й не зривали нарциси, в сезон цвітіння за цим стежать 5 охоронців. Штраф за одну зірвану квітку — 120 гривень.
Лише 13 відсотків
українців займаються фізкультурою і спортом. За словами міністра у справах сім'ї, молоді та спорту Юрія Павленка, це в 4 рази менше, ніж у Фінляндії, втричі — ніж у Канаді, та вдвічі — ніж у Німеччині, США та Франції. Найменше займаються спортом на Львівщині (7,8% мешканців), Черкащині (8,5%), Рівненщині (8,8%), Луганщині (9,3%) та Житомирщині (9,7%).
Лише 11 відсотків
українок щороку проходять медогляд, перевіряючись на наявність раку молочної залози. У Центральній та Східній Європі цей показник складає 19%, тоді як у США регулярно піклуються про своє здоров'я 66% відсотків жінок.
На 10,9 відсотка
у березні збільшилися доходи населення порівняно з лютим, повідомляє Держкомстатистики. Зокрема, в березні оплата праці українців збільшилася на 7,9%, прибуток і змішаний доход збільшилися на 8,4%, соціальна допомога — на 14,8%.
55 телефонів
припадає в Україні на кожні 100 сімей. За даними Держкомстату, в країні станом на 1 квітня встановлено 11,1 мільйона стаціонарних телефонів. Із них 83,3 % апаратів має населення. Послугами мобільного зв'язку користуються 33,1 мільйона абонентів, що вдвічі більше, ніж в аналогічний період 2005 року.