Обдуреним інвесторам будівельної компанії «Еліта-Центр» не пощастило двічі. Спочатку вони стали жертвами шахраїв, а тепер можуть стати ще й жертвами міської влади, яка раніше обіцяла якось вирішити питання компенсацій за вкрадені заощадження. Щоправда, йдеться не про всіх інвесторів, а лише про багатих, яких чомусь новообраний мер Києва Леонід Черновецький (людина сама, до речі, далеко не бідна) особливо не любить. Он навіть і компенсації малозабезпеченим за проживання в одному місті з багатіями планує платити. Так от, якраз багаті вкладники «Еліта-Центру» і не отримають обіцяних компенсацій. «Нічого страшного з ними не станеться, — впевнений мер Леонід Черновецький. — Це багаті люди. Хай вони думають, куди вони вкладають гроші і за якими цінами, тому що в «Еліта-Центрі» все-таки продавалися квартири в 2 рази дешевше, ніж в аналогічних організаціях. Проблема у тому, що є інвестори, які вклали гроші для заробітку і це їхній ризик. І ніхто нічого не відшкодує». Але, по-перше, квартири в «Еліти-Центру» коштували зовсім не вдвічі дешевше, як вважає мер, «елітівські» ціни просто виглядали прийнятними на тлі інших будівельних організацій. По-друге, як мер збирається ділити киян, а можливо, і своїх виборців, на багатих і бідних? Приміром, якщо родина, маючи пристойні заробітки, впродовж багатьох років складала на омріяну квартиру гроші, то її вважатимуть багатою і компенсації таким людям не бачити? Та й узагалі виникає питання, чи можна назвати «знедоленими», як каже мер, людей, які таки спромоглися купити у Києві квартиру (на літо 2005-го року в «Еліті» 1-кімнатна квартира коштувала 37,5-44 тисячі доларів, а 2-кімнатна — понад 60 тисяч). Словом, де має пролягти та межа, яка розділить постраждалих інвесторів на бідних і багатих?
А поки що «знедолену частину» тих, хто вклав гроші в будівельну піраміду, Леонід Черновецький обіцяє безкоштовно розселити в гуртожитках. Мер уже дав відповідне розпорядження одному зі своїх замів. За словами Черновецького, люди там житимуть доти, доки питання з відшкодуванням компенсації потерпілим не буде вирішене. При цьому міський голова додав, що у інвесторів не було «жодних шансів (отримати компенсації. — Ред.), якби я не прийшов. Але ми будемо вирішувати, виходячи з проблем людей, які опинилися на вулиці»...
інф. «УМ».
ДО РЕЧІ
Рейтинг мера Києва Леоніда Черновецького невпинно повзе вниз, а його перші кроки на посаді знаходять більше противників, ніж прибічників. За результатами соціологічного дослідження Центру «Соціальна перспектива», проведеного серед киян 6-11 травня, у разі повторних виборів мера столиці за Черновецького проголосували б 23,6 відсотка киян, тоді як за Віталія Кличка — 24,6 відсотка. Про це на вчорашній прес-конференції повідомила старший науковий співробітник Інституту соціології Ірина Бекешкіна, передає УНІАН.
За словами пані Бекешкіної, при цьому більше чверті опитаних вважають, що Черновецький буде гіршим мером, ніж Олександр Омельченко, стільки ж сподіваються, що він буде кращим за попереднього мера, 19,3 відсотка думають, що він буде таким же керівником, 26 відсоткам опитаних було важко відповісти на запитання.