Цей прикрий випадок стався у Житомирі, в місцевій філії банку «Надра», де вночі з грошового сховища було викрадено 636 тисяч гривень. Крадіжку виявили вранці о 9.45. Як повідомили «УМ» у Центрі зв'язків з громадськістю обласної міліції Житомирщини, на місце одразу виїхала слідчо-оперативна група і встановила, що чималеньку суму (майже у 100 тисяч євро) викрали, пошкодивши замикаючий магнітний пристрій та відключивши радіосигналізацію.
Під підозри слідчих одразу потрапив 25-річний охоронець банківської філії, який саме чергував у ніч із 9 на 10 травня, а потім зник у невідомому напрямку. Отже, міліція розшукує підозрюваного — Сударєва Дениса Сергійовича, 1981 року народження, уродженця міста Волгоград, прописаного в місті Севастополі (на фото). Цікаво, що цей молодик працевлаштувався в охоронній фірмі «А-1», яка обслуговувала Житомирську філію банку «Надра», лише півтора місяця тому, а в Житомирі мешкав тимчасово — знімав квартиру по вулиці Крошенській. Втікача оголошено у розшук.
Правоохоронці стверджують, що охоронця Сударєва оформили на роботу з порушенням законодавства, адже ніхто навіть не намагався досконало перевірити місце його проживання, яке мало бути постійним, склад сім'ї тощо. Крім цього, працівники даної приватної охоронної фірми вже неодноразово фігурували в кримінальних зведеннях. Так, один із них викрав у житомирянина мобільний телефон. Тому не зрозуміло, чому банківська установа звернулася за охоронними послугами саме до фірми «А-1».
А ТИМ ЧАСОМ...
Як повідомляє прес-служба «Приватбанку», в одному з житомирських інтернет-кафе було затримано двох шахраїв, які намагалися проникнути в систему віддаленого обслуговування клієнтів «Приват-24». Хакерами виявилися місцеві жителі 20-ти і 22-х років, брати — студент і безробітний. Як зізнався останній, він мав намір виїхати на заробітчанство до Прибалтики, а щоб мати можливість перераховувати родичам гроші, почав вивчати сайти різних банків у пошуках найбільш відповідної для його мети послуги. Трохи розбираючись у комп'ютерних системах, шахраї прийшли до комп'ютерного клубу вночі й вручну почали підбирати імена і паролі користувачів «Приват-24». Не врахували одного: будь-яке незаконне вторгнення в систему ззовні відразу виявляється і припиняється. А спеціальне програмне забезпечення системи безпеки банку фіксує IP-адреси всіх комп'ютерів, із яких іде запит у систему. Залишитися непоміченим абсолютно неможливо.
Згідно зі ст. 361 Кримінального кодексу, така «перевірка» надійності електронної системи безпеки банку може коштувати братам до п'яти років позбавлення волі.