Про жорстокий напад на власного кореспондента газети «Факты и комментарии» Олександра Левіта, що прямував до хворої матері, «УМ» уже коротко повідомляла. Лікарі міськлікарні № 1 зафіксували завдані побої різних ступенів тяжкості, зокрема закриту черепно-мозкову травму, низку подряпин, про що поінформовано начальника Приморського райвідділу міліції Івана Ястремського. Нападники, що рухалися услід за журналістом вулицею облцентрe, несподівано завдали кілька сильних ударів по голові, збили з ніг, а далі бандитська зграя протягом кількох хвилин продовжувала звірячу розправу. Насамкінець один із зловмисників сказав: «Це тобі для початку, а потім ми тебе уб'ємо...»
З приводу бандитського нападу Гільдія власкорів центральних ЗМІ в Одесі оприлюднила заяву, в якій, зокрема, говориться: «Нападники не спокусилися на гроші, цінні речі, мобільний телефон журналіста, чим засвідчили, що ставили за мету не пограбування, а зовсім інші цілі... Черговий злочин, скоєний проти члена Гільдії власних кореспондентів, ми розглядаємо як безпорадність влади і правоохоронних органів. Публікації Левіта в газеті «Фактиы и комментарии» мають гострий, принциповий характер, що, природно, викликає роздратування у впливових осіб, говориться в документі. О. Левіт вів, зокрема, журналістське розслідування за фактом свавілля з боку власників одного кафе щодо мешканців будинку по вул. Пантелеймонівській. «Вірогідно, саме принциповою позицією журналіста О. Левіта при розгляді конфліктної ситуації можна пояснити також факт нападу і побиття невідомими батька журналіста Якова Левіта — 80 річного учасника бойових дій, ветерана журналістики».
Гільдія власкорів центральних ЗМІ в Одесі розцінює злочин, скоєний проти колеги, «як спробу вкотре звести рахунки з журналістами, що мають свою точку зору на процеси, що відбуваються в Одесі». Ще свіжі в пам'яті побиття бандитськими зграями членів Гільдії власкорів «Московских новостей» Ігоря Розова, «Сільських вістей» Станіслава Шандаря, «Киевских ведомостей» Аркадія Ромма — телефонні погрози працівникам інших ЗМІ, що працюють в Одесі. Більше того, жорстокі напади організовують навіть проти юристів, котрі відстоюють у судах права та інтереси журналістів та видань. Як тут не згадати травневий розбійний напад на юрисконсульта телекомпанії «Одеса плюс» Олександра Мізіна, коли двоє зловмисників завдали йому численних травм, унаслідок чого потерпілий з діагнозом черепно-мозкова травма потрапив до лікарні. Злочинці викрали портфель зі службовими документами, у тому числі пов'язаними з участю О. Мізіна в судовому процесі за позовом до телекомпанії «Одеса плюс», заявленим колишнім директором Одеського ринку «Південний» Сергієм Демидовим. Тоді виконком Незалежної профспілки журналістів, створеної в Одесі, констатував в оприлюдненій заяві на адресу керівництва обласної міліції «загальне погіршення ситуації в інформаційному просторі регіону», явну «тенденцію тиску і витіснення з ефіру електронних ЗМІ, що не вписуються в єдину інформаційну політику, у «виборчі» 1998—2002 роки. Відтоді минуло півроку, а місцева міліція спромоглася затримати лише одного з двох підозрюваних у нападі на працівника телекомпанії «Одеса плюс», а пошуки викрадених документів та другого спіучасника злочину все ще тривають. Не розкрито також кілька інших злочинів, скоєних у попередні місяці проти працівників місцевих мас-медіа, що особливо непоїть напередодні передвиборчої президентської кампанії...
Гільдія власкорів центральних ЗМІ в Одесі, що об'єднує більше тридцяти журналістів-професіоналів, змушена була звернутися з вимогою до обласної та міської влади, керівництва правоохоронних органів «дати оцінку черговому резонансному злочину, скоєному проти журналіста, провести розслідування та поінформувати громадськість про вжиті заходи щодо попередження подібних злочинів».