Не встигли громадяни звикнути до нових тарифів на природний газ та електроенергію, як надійшло повідомлення про наступний ціновий бар'єр, який належить подолати споживачам уже до кінця 2006 року. Це випливає з постанови Кабінету Міністрів від 29 квітня №605 «Деякі питання діяльності Національної акціонерної компанії «Нафтогаз України». Про намір Національної комісії з регулювання енергетики (НКРЕ) поступово, до 2008 року, підняти ціни на електрику та «блакитне паливо» оголошували раніше. Отож це подорожчання з 1 травня на 25 відсотків населення сприйняло більш-менш спокійно. Однак перспектива переходу на ціни, що стовідсотково відповідають ринковим, очевидно, наблизилася впритул. Тим паче що Київ має намір продовжити газові домовленості з російською і туркменською сторонами. Мало того, що це відбуватиметься на тлі видимих і невидимих трансформацій у посередницькій компанії «Росукренерго», яка оголосила про свій намір виставити акції на Лондонській біржі. Існують, крім того, фінансові проблеми «Нафтогазу України», які уряд намагається «розрулити», виставивши на продаж низку непрофільних об'єктів цієї компанії і дозоливши їй брати позики в іноземних банках для фінансування сезонних касових розривів. Тому отримати «живі» гроші, і якнайшвидше, від споживачів природного газу і електроенергії — питання, що не обговорюється.
Отож слідом за набранням чинності постанови від 30 березня «Про роздрібні ціни на газ природний, що використовується для потреб населення» уряд поставив НКРЕ перед необхідністю прийняти іншу, ще суворішу, в якій встановити граничні рівні цін за тисячу кубометрів реалізованого природного газу. Кабмін у своєму дорученні чітко зазначив часові й цінові рамки цієї процедури. З 1 липня 2006 року, з урахуванням ПДВ і збору у вигляді цільової надбавки до діючого тарифу, тарифів на транспортування газу та постачання, ціни не повинні перевищувати: для населення — 414, бюджетних організацій — 648, підприємств комунальної теплоенергетики — 686 гривень за тисячу кубометрів. З 1 січня 2007 року граничний рівень цін повинен відповідати економічно обгрунтованому рівню. Крім того, Мінпаливенерго і НАК «Нафтогаз України» доручено підготувати пропозиції про перехід до здійснення споживачами стовідсоткової передоплати за «блакитне паливо». До 15 травня мають бути доопрацьовані й подані на розгляд уряду проекти постанов про погодження на 2006 рік основних показників консолідованого фінплану НАКу.
У такий спосіб НКРЕ отримала від уряду цілковиту підтримку в своїх безуспішних до пори до часу намаганнях підняти тарифи на природний газ. Раніше Комісія зверталася в Кабмін із проханням затвердити відповідний графік, згідно з яким мала намір раз на півроку підвищувати ціни, аби до 2008 року вийти на економічно обгрунтовані ціни. Після певного зволікання з відповідним рішенням уряд, як виявилося, вирішив піти на радикальніші, ніж очікувалося, кроки — і «стиснути» перехідний період до дев'яти місяців.Тобто свої 75 відсотків подорожчання згадані категорії споживачів пройдуть майже вдвічі швидшими темпами. Що ж до промислових підприємств, то востаннє НКРЕ підвищила граничний рівень цін на газ для них у лютому цього року — до 548 гривень за тисячу кубометрів (107 доларів). Утім цей показник може змінитися в другому півріччі 2006 року, заявив начальник управління регулювання і цінової політики нафтогазового комплексу НКРЕ Сергій Волос.