У госпіталізації 170 дітей з Хмельницької, Херсонської та Вінницької областей, яким було зроблено пробу Манту, туберкулін не винен. Такого висновку дійшли фахівці спеціально створеної комісії МОЗ України, які вивчали це питання. Як розповів учора на брифінгу головний санітарний лікар країни Сергій Бережнов, проведення проби Манту припало на сезон підйому захворюваності на грип і ОРЗ, тож причиною такої реакції у дітей міг бути вплив супутньої патології та індивідуальної чутливості до препарату. Комісія перевірила умови виробництва туберкуліну і запевняє у його стерильності, безпечності й асолютній відсутності токсичності препарату.
Але щоб уникнути подальших прецедентів, комісія винесла рішення про вилучення і заборону залишків серії препарату 14.51 і 14.54 (саме ці серії вводили дітям останнім часом).
Лікарі наголошують, що реакція організму на препарат є алергічною, вона можлива і допустима. Проблема в тому, що більшість батьків не була про це попереджена. Другою причиною масового захворюваня, вірогідно, є те, що в період після канікул грип та ГРЗ швидко розповсюдилися серед дітей (найбільше серед школярів віком 7—14 років). Але чому ж лікарі, оглядаючи кожну дитину перш ніж взяти пробу, не виявили захворювання? Річ у тім, що такі хвороби зазвичай мають інкубаційний період, під час якого немає ніяких проявів захворювання. Досить розповсюдженою серед педіатрів також є думка, що більшість госпіталізованих дітей, насправді, не мають серйозних патологічних проявів хвороби. А жахаючу статистику створили перелякані батьки, які одразу потягнули дітей, у яких, скажімо, просто боліла голова, в лікарню. Наприклад, за даними комісії, із 50 дітей 15 при обстеженні виявилися здоровими.
Станом на 27 квітня 2006 року всі діти виписані з лікувальних закладів. Правда, дослідження зразків туберкуліну тривать і досі.
Інна ШАКАРЬЯН.