Для трьох українців відзначення чорнобильської річниці завершилося в райвідділку міліції. Адже кілька активістів «Студентського братства» вирішили вшанувати пам'ять жертв катастрофи на білоруській території, яка також серйозно постраждала внаслідок аварії на ЧАЕС. Приїхавши у Мінськ двома групами через Росію (аби оминути пильну увагу білоруських прикордонників на українсько-білоруському кордоні), братчики взяли участь у «Чорнобильському шляху». Правоохоронців чомусь збентежили українські прапори, які тримали «незвані гості», і після акції трьох громадян України та координатора новоутвореного руху ветеранів мінського Майдану «Разам» затримали і повезли у невідомому напрямку.
Український консул довго не міг з'ясувати місцеперебування затриманих. Але вночі їх таки вдалося знайти у міграційній службі. Як повідомив телефоном «УМ» голова «Студентського братства» Олег Яценко, конкретних обвинувачень українцям не висували, але силовики під час допиту в райвідділку називали їх терористами та експортерами революції. За повідомленням прес-служби МЗС України, вчора вночі представники посольства доправили хлопців на вокзал і посадили на потяг до Києва. Водночас, за словами Яценка, вранці одного з братчиків білоруські правоохоронці висадили з поїзда, аби оформити документи на його депортацію. Причиною, ймовірно, стало те, що він єдиний із трьох «пасажирів-революціонерів» брав участь у мінських акціях протесту на майдані після президентських виборів.
Цікаво, що решта українців, які приїхали на «Чорнобильський шлях» і яким вдалося уникнути затримання, досі перебувають у Мінську. Яценко пояснює, що іншою метою їхнього візиту було налагодження тісніших стосунків з тамтешніми опозиційними молодіжними рухами та обмін досвідом. Найближчим часом братчики планують запросити колег-революціонерів до Карпат і там продовжити вчити білорусів демократії. Тим паче що у Білорусі наприкінці року пройдуть вибори в місцеві органи влади. Консультувати у горах білорусів, можливо, будуть навіть ветерани УПА.