Володимир Литвин, Голова Верховної Ради IV cкликання
— про підсумок своєї роботи в парламенті:
— Не приховую як своїх помилок, так і зробленого мною. Моя совість чиста. І з цим почуттям я дякую людям за високе суспільне визнання, дякую кожному з вас за спільну роботу... Я зробив усе, що міг, і навіть більше — наскільки це було можливо за тих обставин, якими мене випробовувала на міцність доля.
(прес-служба ВР)
Руслана Лижичко, поп-співачка, учасниця «Танців з вовками», а відтепер –
ще й народна депутатка від «Нашої України»
— про те, кого з українських політиків вона може порівняти з вовком:
— Я б хотіла про вовків говорити тільки в позитивному контексті. Це дивні за силою характеру тварини, наскільки мені вдалося їх вивчити. Українській політиці потрібно виховати справжніх українських вовків, вони повинні стати справжніми санітарами лісу, а не вгризатися один одному в холки. Сьогодні всі зусилля в українській політиці потрібно вкладати в силу духу, а це не завжди зовнішня агресія. Усе, що витримав Ющенко за останній рік, у моєму розумінні, — це образ шляхетного вовка.
(інтернет-чат на сайті «Кореспондент»)
Олег Рибачук, голова секретаріату Президента
— про умови призначення нового глави уряду:
— Юлія Володимирівна може стати Прем'єром за умови, що вона таки візьме на себе чіткі політичні зобов'язання. Політики, від яких залежить «помаранчева» коаліція, повинні усвідомити: без чітких публічних економічно грамотних і відповідальних зобов'язань коаліції не буде.
Усвідомлення відповідальності повільно — до кого повільніше, до кого швидше — доходить до всіх п'яти учасників «фіналу». А поки що підписати коаліційну угоду заважає «тягар портфелів».
(УНІАН)
Володимир Бойко, гендиректор ММК ім. Ілліча, нардеп від Соцпартії, колишній «регіонал»
— про ймовірний формат правлячої коаліції:
— Створення коаліції «Нашої України» і Партії регіонів реальне. Я кажу, що думаю. Між «Нашою Україною», Партією регіонів і БЮТ різниці немає. Я вважаю, що якщо «Наша Україна» і Партія регіонів створять коаліцію й уряд, це буде набагато краще, ніж сьогодні. У «Регіонах» дуже багато потужних професіоналів, які можуть знайти масу нормальних рішень для країни. А нинішня ситуація набридла – це дурдом, це анархія. Чим скоріше це розв'яжеться, тим краще буде для країни.
(«Обком»)
Леонід Кучма, екс-Президент України
— про свою нову справу:
— Чи жалкую я, що не балотувався до Верховної Ради і відійшов від активної політики? Ні, не жалкую. Є вже розуміння того, що ти своє віддав. Мавр зробив свою справу — мавр мусить піти. Активною політикою я не повинен займатися.
Водночас є ініціатива створити громадський форум. Непартійний. Багато політиків залишилося за бортом парламенту, але при цьому вони не можуть не займатися політикою. Я розумію, що цей форум не повинен бути очолюваний окремим лідером. Він буде відкритий для дискусій політиків, експертів, як наших, так і зарубіжних. Ідея форуму не в тому, щоб займатися критиканством, а щоб проводити незалежний аналіз проблем і представляти свою точку зору суспільству, уряду.
(журнал «Профиль»)
Павло Лазаренко, лідер партії «Громада»
— про те, як він брав участь в українських виборах, перебуваючи на підписці про невиїзд у США, і став депутатом Дніпропетровської облради:
— Я пройшов усі етапи виборчої кампанії, провів більш ніж 300 зустрічей [через супутниковий зв'язок]. У восьми районах Дніпропетровської області ми набрали більшість [місць у райрадах]...
В облраді отримали «золоту акцію». Йшли на вибори під гаслом регіонального патріотизму. Бо не може бути такого парадоксу: Дніпропетровська область — друга за населенням (3,5 мільйона людей), а у Верховній Раді від неї лише п'ятеро депутатів! Раніше було 26—32.
Поки що не можу сказати, з ким зблокуємося, — ідуть дуже складні переговори. Підтримаємо ті сили, які реально займуться відродженням області.
(«Комсомольская правда в Украине»)