Незважаючи на ті «непрості умови», в яких опинилася Україна з початку року (набуття чинності політичною реформою, виборча кампанія тощо) уряду в першому кварталі вдалося зберегти стабільність і навіть отримати ознаки соціально-економічного зростання. Так каже Прем'єр-міністр Юрій Єхануров, який поділився цією інформацією з міністрами й журналістами, відкриваючи засідання Кабміну, присвячене обговоренню підсумків соціально-економічного розвитку України за цей період. За словами Прем'єра, виконано квартальний план надходжень до загального фонду державного бюджету та забезпечено фінансування загальнодержавних витрат у запланованих обсягах, загальна сума приросту місцевих бюджетів сягнула понад 11 мільярдів гривень, показники інфляції утримуються в межах, передбачених бюджетом тощо.
При цьому без ківшика дьогтю не обійшлося: Єхануров розкритикував роботу виконавчої влади на місцях — за «низький рівень взаємодії органів влади та місцевого самоврядування». Також однією з проблем залишається забезпечення безперебійного функціонування товарних ринків. «Аналіз ситуації показує, що дехто з керівників виконавчої влади відверто зневажає свої обов'язки, — констатував глава уряду. — Через їхню недбалість ми маємо майже половину приросту споживчих цін за рахунок таких, цілком достатніх в Україні, продуктів, як цукор, картопля, крупи». Тому хоча рівень інфляції на споживчому ринку, за словами Прем'єра, й нижчий, ніж торік, «подяки за це від народу України ми не дочекаємося».
Єхануров зазначив, що пріоритетом Кабінету Міністрів є «оздоровлення системи формування внутрішніх цін на товари і послуги». Наразі система ціноутворення «є деформованою — через перехресне субсидування, необгрунтовані пільги на енергоносії для окремих категорій споживачів і взаємні заборгованості». Прем'єр закликав керівників державних підприємств перейти до режиму жорсткої економії коштів.
Уряд, за словами його керівника, «повинен зробити все, щоб процес, пов'язаний з переходом до світових цін на газ, був керованим». При цьому «пріоритетом номер один» є модернізація енергоресурсів, підвищення відкритості енергетичного ринку. Кабмін розробив широкий комплекс заходів державної підтримки розширення видобутку власного палива. Це стосується насамперед вугільного виробництва. Планується також здійснити комплекс заходів, спрямованих на диверсифікацiю джерел постачань в Україну нафти і газу. Ю. Єхануров зазначив, що в контексті підготовки фінансових планів на цей рік керівникам державних підприємств та компаній «необхідно припинити розмови про скрутне становище через бюджетне донорство і перейти до режиму жорсткої економії?». За словами Прем'єра, аналіз економічної ситуації показує: Україна мала б більш помітне зростання за умови створення належних умов для розвитку галузей, що обслуговують внутрішній ринок.