Новообраний столичний голова Леонід Черновецький видав днями низку доручень, більшість із яких стосується будівельної галузі в Києві. Зокрема, як повідомляє прес-служба Київської міської держадміністрації, Ленід Черновецький, роздаючи вказівки підлеглим, враховував численні звернення киян щодо хаотичної забудови міста, збереження його історичного вигляду та культурної спадщини, належного впорядкування парків, скверів, спортивних та дитячих майданчиків. Наголошував також мер і на запровадженні міжнародного досвіду надання земельних ділянок для містобудівних потреб на конкурсних засадах. Відтак розпорядився столичний голова в місячний термін перевірити обгрунтованість цін на новозбудоване житло в Києві та внести пропозиції щодо того, як зменшити цю вартість. Ще мер попросив подати на розгляд план заходів, спрямованих на збільшення обсягів будівництва житла для малозабезпечених громадян, що перебувають на квартирному обліку. А також попрацювати над підвищенням прозорості та широкого залучення громадськості до контролю за розподілом квартир. Окрім того, Черновецький доручив КМДА збільшити фінансування пільг і матеріальної допомоги малозабезпеченим.
Ще мер розпорядився у двомісячний термін розглянути проекти будівництва, що викликали негативне ставлення киян. На думку мера, це має відбуватися iз залученням представників громадськості та ЗМІ. До 6 травня підрозділи КМДА мають внести пропозиції щодо захисту історико-культурного середовища Києва та припинення його хаотичної забудови, особливо історичної частини. А ще — слід, за дорученням мера, кардинально вдосконалити роботу містобудівної ради при Головному управлінні містобудування, архітектури та дизайну міста. До 6 травня повинні бути також підготовлені проекти розпоряджень міського голови щодо створення ефективно діючого iнституту Генерального плану Києва.
Протягом місяця повинні визначити межі історичного ареалу між Софійською та Михайлівською площами Києва, межі зон охорони пам'яток загальнодержавного та місцевого значення, а також встановити режим забудови та іншого використання земель зазначеної території. Як повідомляє прес-служба КМДА, у Києві мають провести містобудівний конкурс архітектурних проектів зі збереження історичного ареалу між Софійською та Михайлівською площами.
Окрім усього, впродовж місяця чиновники вiдповiдних служб мусять перевірити обгрунтованість тарифів та платежів за електроенергію, газ, водопостачання та інші житлово-комунальні послуги населення. А також у двотижневий термін проаналізувати причини численних скарг мешканців щодо незадовільного стану міських пасажирських перевезень, постійних автомобільних заторів на дорогах, організації дорожнього руху, проблем із паркуванням автотранспорту.