«Купуйте чудове грузинське вино, заборонене в Росії». Під таким гаслом офіційний Тбілісі організовує в Україні кампанію з просування своєї винної продукції після того, як головний санітарний лікар РФ увів заборону на ввезення та продаж грузинських і молдавських вин на російській території. Аргументацією стала нібито наявність у цих напоях важких металів та пестицидів. Існує велика ймовірність, що аналогічна заборона торкнеться і тамтешніх коньяків.
Поки російська влада разом із правоохоронцями в екстреному порядку вилучає мільйони літрів вин із магазинів, українські чиновники та бізнесмени домовляються з грузинськими колегами про збільшення поставок їхньої винної продукції в Україну. На форумах російських сайтів можна побачити іронічні коментарі, що українці таки вип'ють тамтешні вина з солідарності (недарма у своєму гаслі грузини акцентували на тому, що вина «заборонені в Росії»). Водночас у цих же коментарях ідеться про солідарність у збиток національному виробнику. Як повідомляє «Кореспондент.net», на думку деяких експертів, грузинські та молдавські вина таки можуть витіснити вітчизняні. Тому зараз українські винороби розглядають можливість введення спеціального мита і квотування ввозу тамтешньої винної продукції. Зауважимо, що за 2005 рік в Україну було поставлено грузинського вина майже на 10 мільйонів доларів.
Учора та позавчора у Києві перебував тбіліський високопосадовець, який відповідає за переговори щодо збільшення експорту вин у різні країни внаслідок втрати російського ринку. Президент Грузії Михайло Саакашвілі доручив цю важливу місію самому міністру оборони Іраклію Окруашвілі. Разом iз ним тут побував і голова парламентського комітету з питань оборони і національної безпеки Гіві Таргамадзе. У Києві вони зустрічалися з дистриб'юторами грузинських вин. Щодо переговорів на урядовому рівні, то, як передають слова посла Грузії в Україні Грігола Катамандзе «Українські новини», тут питання вже врегульоване.
Водночас грузинські чиновники певною мірою визнали, що в Росії могло продаватися неякісне вино, а саме: фальшивка з грузинською етикеткою. При цьому вони натякнули, що виробників «отрути» треба шукати не лише в Грузії, а й у Росії. Також наголосили, що не можна через якусь одну підпільну виноробню карати всю країну. Аби довести, що справжні грузинські вина можна вживати без жодного остраху, тбіліська влада відправила їх на перевірку до європейських лабораторій. Свій «діагноз» уже дали французи, які не знайшли в напоях ні пестицидів, ні важких металів. Зараз очікуються експертні висновки з лабораторій Італії та Швейцарії.
Водночас, крім України, збільшити поставки вин грузини планують у прибалтійських країнах, Польщі, Казахстані, Нідерландах, Великобританії, США та Канаді. А як раніше повідомляла «УМ», президент Молдови Володимир Воронін дав вказівку відповідним відомствам почати роботу над розширенням ринку збуту молдавського вина в Європі, зокрема і в Україні.