Непальська опозиція позавчора формально оголосила про припинення акцій протесту та загального страйку, які тривали 19 днів поспіль. Це сталося в результаті поступок короля Г'янендри, який погодився повернути народу демократію, а опозиції пообіцяв дозволити формувати уряд народної довіри.
Перше засідання розпущеного чотири роки тому парламенту має відбутися найближчої п'ятниці, а новий уряд очолить представник найбільшої опозиційної партії — «Непальського конгресу» — Гірія Прасад Койрала, повідомляє «Франс пресс». Політику за 80 років, він уже тричі очолював уряд: двічі у 80-х роках та впродовж 2000-2001 років. Опозиційний блок із семи партій також пообіцяв співпрацю з маоїстськими повстанцями, які контролюють значну частину Непалу. Представники партизан мають увійти до складу нового уряду. Також має розпочатися робота над новою Конституцією, в якій, імовірно, будуть значно обмежені повноваження короля чи взагалі ліквідовано інститут монархії.
Усе вказує на те, що народ змусив монарха до значних поступок, опозиція готується перебрати контроль над загубленою в Гімалаях країною. 25 квітня на великому мітингу в столиці Непалу — Катманду опозиціонери відсвяткували свою перемогу, але вчора продовжували надходити повідомлення, що окремі міста країни та головні дороги маоїсти надалі блокують. Вони розпочали повстання ще 1996 року і до останнього часу не складали зброї. У сутичках загинуло більше 12,5 тисячі людей. На цей час маоїсти фактично мають усю повноту влади в провінції. Схоже, їхні апетити зростають і маоїсти можуть зірвати процес демократизації країни, який щойно розпочався, щоб узурпувати владу. Демократія в Непалі виграла першу битву, але може програти війну.