Чергова порція гуманітарної допомоги у вигляді пшеничного борошна, харчового жиру й цукру так і не потрапила до мешканців республіки Чад. Український літак Ан-74, який перевозив продукти з лівійського міста Себха, не зміг нормально сісти на бетонну смугу в аеропорту міста Джамена. Заходячи на посадку, машина з шістьма членами екіпажу на борту врізалася в землю і спалахнула. За даними Державіаслужби, на борту літака в той момент були два пілоти, штурман, бортінженер (члени екіпажу) і два авіатехніки (технічна бригада з обслуговування). За повідомленням прес-служби МЗС, у катастрофі не вижив жоден українець — управління цивільної авіації Лівії підтвердило загибель наших співвітчизників. Від літака, який належав Харківському державному авіаційно-виробничому підприємству, лишилися тільки обвуглені уламки — корпус разом із людьми та вантажем вигорів майже дощенту...
Наразі невідомо, що саме — технічні проблеми чи людський фактор — стало причиною аварії літака Ан-74, який близько сьомої ранку (за київським часом) 23 квітня розбився в Африці. За інформацією прес-служби Міністерства закордонних справ України, українське посольство в Лівії відрядило свого співробітника на місце катастрофи, аби забезпечити умови для роботи комплексної комісії України з розслідування обставин аварії. Державіаслужба вже сформувала таку комісію, і сьогодні представники України мали вилетіти до місця події службовим рейсом на літаку Ан-12 з аеродрому «Гостомель».
Ще один український літак із нашими співвітчизниками на борту розбився цими вихідними на півдні Афганістану. Цей Ан був узятий у лізинг держдепартаментом США. Закордонні ЗМІ припускають, що винуватцем катастрофи був водій вантажівки, який несподівано виїхав на злітно-посадочну смугу в момент приземлення транспортного літака Ан-32. Збентежений пілот спробував уникнути зіткнення і піднятись у повітря, але не зумів завершити маневр і упав на житлові будинки кочівників біля аеродрому міста Лашкардах, передає УНІАН. У результаті катастрофи загинули двоє членів екіпажу, які були громадянами України, а також дві молоді афганки, які не встигли вибігти з будинків до того, як на них упала багатотонна машина. Ще 13 людей, які перебували на борту (зокрема, кілька співробітників Міжнародного агентства з контролю за обігом наркотиків) отримали поранення різного ступеня тяжкості.