У сьогоднішній скорботний день — на 20-ту річницю Чорнобильської трагедії — в Україні та в усьому світі згадають про Чорнобиль та його жертв. У заходах із нагоди сумної дати візьме участь чимало українців — від школярів до урядовців та Президента України. Зокрема, як повідомляє прес-служба глави держави, Віктор Ющенко візьме участь у поминальному молебні та церемонії покладання квітів до Меморіального кургану «Героям Чорнобиля» та пам'ятника «Воїнам Чорнобиля» в Києві. А ще сьогодні Президент разом із членами уряду має намір відвідати Чорнобиль і ЧАЕС, зустрітися з ліквідаторами аварії та працівниками станції, вручити багатьом державні нагороди. Крім того, Віктор Ющенко буде присутній на вечорі-реквіємі «Дзвони Чорнобиля», який відбудеться в Національній опері України в Києві.
Загалом же до річниці аварії на ЧАЕС було організовано та проведено в Україні 65 тематичних заходів, планувалося реалізувати 12 важливих президентських завдань. Чимало із запланованого стосувалося матеріального стану чорнобильців — такі завдання уряд обіцяє виконати впродовж року.
Напередодні, як повідомляє прес-служба МінНС України, Указом Президента України Віктора Ющенка було присвоєно звання Герой України з удостоєнням ордена «Золота Зірка» (посмертно) — командирові відділення 6-ї СВПЧ з охорони Прип'яті Миколі Ващуку, командирові відділення 6-ї СВПЧ з охороні міста Прип'яті Василю Ігнатенку, заступникові начальника електричного цеху Чорнобильської АЕС Олександру Лелеченку, пожежникові 6-ї СВПЧ iз охорони міста Прип'ять Миколі Титенку, старшому пожежникові 6-ї СВПЧ iз охорони міста Прип'ять Володимиру Тишурі. Посмертні нагороди отримали рідні загиблих.
Тим часом у Луганську днями відкрили Алею пам'яті ліквідаторів — у сквері «Університетський» Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля. А у Києві вчора відкрили пам'ятник Герою Радянського Союзу, почесному громадянинові міста Київ Леоніду Телятникову, одному з перших, хто в 1986 році став ліквідатором аварії на Чорнобильській АЕС. Майор Телятников був керівником воєнізованої пожежної частини № 2, яка кинулася гасити полум'я. Сам майор у ті дні неодноразово підіймався на дах реактора № 4. Як повідомляє УНІАН, пам'ятник встановлено на Байковому кладовищі (на Алеї героїв).
У Києві молитися за душі загиблих, згадувати страшні дні почали ще з учорашнього вечора: біля архітектурно-декоративного знака, присвяченого переселенцям з Прип'яті, вiдбувся вечір пам'яті жертв Чорнобильської катастрофи. У ніч із 25 проти 26 квітня у храмі Святого Феодосія Чернігівського правили панахиду за загиблими чорнобильцями. А в 1:40, коли стався вибух, мали забити 20 траурних дзвонів. Поминальний молебень уночі відбувся і біля пам'ятного знака Воїнам Чорнобиля на проспекті Миру, повідомляє УНІАН. До нього сьогодні (з 0:30 до 1:26), як повідомляє прес-служба Київської міськадміністрації, мало приєднатися також і керівництво столиці.