Уже третій день поспіль ціни на нафту б'ють рекорди. Вчора зранку ціна нафти марки «Брент» на Лондонській біржі встановила черговий рекорд — 74,16 долара за барель, повідомляє агенція «Рейтер». Щоправда, станом на 11-ту годину ранку за київським часом ціни травневих ф'ючерних контрактів знизилися до 74,10 долара за барель, але це і так на 37 центів вище, ніж на момент припинення торгів позавчора. На біржах Азії ціна нафти вчора вранці зросла в середньому до 72 доларів за барель. Так, у Сингапурі за барель легкої нафти з терміном поставок на травень на електронній біржі «Нью-Йорк меркантайл ексчейндж» платили 72,12 долара, а за барель нафти марки «Брент» iз Північного моря — 73,85 долара.
«Божевілля» з приводу цін на нафту є наслідком конфлікту між Сполученими Штатами та Іраном, який за обсягами видобування нафти посідає четверте місце у світі. Подорожчання нафти означає зростання цін на бензин у всьому світі. Варто нагадати, що до інтервенції США до Іраку ціни на нафту коливалися в межах 20 доларів за барель. Адміністрація Білого дому запевняла світ незадовго до вторгнення в Ірак, що ціни на нафту в результаті війни якщо і зростуть, то не більше, ніж до 40 доларів за барель. І така підвищена ціна протримається не більше двох місяців, а потім, мовляв, станеться повернення до довоєнних цін. Схоже, що адміністрація президента Буша помилялася не лише стосовно наявності в Іраку зброї масового знищення.
До теперішнього стрибка цін на нафту доклав руку також Іран. Учора радикальний президент Ірану Махмуд Ахмадінеджад вперше торкнувся питання цін на нафту, повідомляє агенція «Ассошіейтед пресс». Він вважає, що теперішні карколомні ціни на сиру нафту досi нижчi її справжньої вартості. Ахмадінеджад переконаний, що на високих цінах найбільше заробляють країни Заходу, а країни-виробники отримують лише крихти від нафтового пирога. Тому президент вважає, що підвищення цін на нафту — на користь Ірану. Ахмадінеджад не сказав, що він використовує нафту як зброю в конфлікті із Заходом, але міністр внутрішніх справ Ірану Мустафа Пурмохаммаді заявив минулого місяця, що «нафтова карта — у грі».