Від сьогодні у столиці діятимуть нові ціни на борошно, хліб і хлібобулочні вироби, а киянам доведеться звикати до нових цінників: «Український» новий подовий вагою 1,25 кілограма оптом коштуватиме 1,60 гривні, а в роздріб продаватиметься за 1,72 гривні, кілограмовий «Український» — за 1,28 та 1,40 гривні відповідно, за «Пшеничний» та «Пшеничний Київський» з борошна 1 гатунку (вагою 750 грамів) доведеться викладати 1,52 гривні, півкілограмовий пшенично-висівковий подорожчає до 1,40 гривні. Дієтичний 200-грамовий хліб біличанський білковий та білково-висівковий коштуватиме гривню, а 100-грамові рогалики з сорбітом — 43 копійки. Нові ціни затверджені відповідним розпорядженням Київського міського голови Олександра Омельченка. За його словами, підвищення обійдеться киянам у шість-сім гривень додаткових витрат щомісяця, повідомляють «Українські новини».
Отож, як і обіцялося, малозабезпечені мешканці столиці найближчими днями мають отримати матеріальну допомогу в зв'язку з подорожчанням хліба. Окрім того, разову підтримку в розмірі 10 гривень мер розпорядився виплатити 385 тисячам 874 безробітних пенсіонерiв, які отримують пенсію у розмірі, що не перевищує чотирьох мінімальних пенсій за віком (200 грн.) з урахуванням надбавок, підвищень і доплат згідно iз законодавством України. Кошти для здійснення виплат особам, які перебувають на обліку в органах соціального захисту населення та Пенсійному фонді України, отримає Головне управління соцзахисту населення КМДА.
Окрім того, із сьогоднішнього дня діють тимчасові максимальні оптові ціни на борошно виробництва ЗАТ «Київмлин» для приватних підприємств, що випікають хліб для столиці. За повідомленням прес-служби, тепер 1 тонна борошна пшеничного першого гатунку коштуватиме 1708 гривень (з ПДВ), борошна пшеничного другого гатунку — 1498 гривень, житнього обдирного — 974 гривні, а житнього обійного — 890 гривень. У розпорядженні також зазначено, що в оптових цінах враховано транспортні витрати на доставку борошна безпосередньо на хлібопекарські підприємства.
Окремим пунктом Сан Санич встановив 5-відсотковий рівень рентабельності на випічку масового хліба і 10-відсотковий — на інші хлібобулочні вироби для всіх підприємств, що обслуговують столицю. Нагадаємо, що досі Київ випускав 900 тонн хліба щодоби, більше половини якого вивозиться в інші регіони, оскільки київський продукт №1 був найдешевшим в Україні. Щоб убезпечити пекарів і борошномелів від дефіциту сировини і підтримати ціни, нещодавно Київміськдержадміністрація уклала договір про придбання 60 тисяч тонн пшениці 3 класу за ціною 1 100 гривень за тонну і 25 тисяч тонн жита за ціною 700 гривень.