Ситуація в Непалі виходить з-під контролю. Впродовж двох останніх тижнів у країні тривають найбільші та наймасовіші в її історії протести. Непальці виступають проти короля Г'янендри, який у лютому 2005 року перебрав на себе всю владу та значно обмежив громадянські свободи, мотивуючи це потребою боротьби з загонами партизанiв-маоїстів, які контролюють значну частину країни. Піддані спочатку повірили монарху, але тепер зрозуміли, що король узурпував владу винятково у своїх приватних інтересах, тому вимагають повернення демократії та зречення короля з престолу.
До десятків тисяч людей, які на вулицях столиці країни Катманду вигукують «Геть монархію», спочатку приєдналися держслужбовці. 15 квітня до загального страйку долучилися приблизно 400 журналістів, 50 з яких влада заарештувала та кинула до в'язниць. Учора були заарештовані 25 урядових працівників, повідомляє з Катманду агенція «Франс пресс». Події набрали кумедно-трагічного забарвлення, коли у вівторок до загального страйку приєдналися... члени Верховного суду та міністерства внутрішніх справ. Відтак король покладається винятково на армію, частину поліції та служби безпеки. Він видав своїм опричникам наказ стріляти по демонстрантах. Від куль людей у формі вже загинули п'ятеро учасників протестів та десятки отримали поранення. Поліція регулярно застосовує для розгону демонстрантів сльозогінний газ.
У рамках оголошеного опозицією загального страйку зачинено школи та ВУЗи, не працюють магазини та громадський транспорт, у столиці відчувається значний брак харчів та бензину на автозаправках. Опозиція також закликає населення не платити податки, за які утримується король, армія та служба безпеки, та не переказувати до країни гроші тим непальцям, які працюють за кордоном. Варто зазначити, що втікаючи від бідності, 1,6 мільйона з 27 мільйонів населення країни виїхали на заробітки до інших країн. Заворушення також завдали удару по туристичній індустрії, яка є одним із головних джерел поповнення державної скарбниці. Опозиційний блок у складі семи партій запланував на сьогодні у столиці вирішальний виступ проти короля. «Ми плануємо вивести на вулиці більше 500 тисяч людей», — повідомив «Франс пресс» головний організатор протестів, лідер Комуністичної партії Непалу Йогеш Бхаттарай.