Прем'єр-міністр Юрій Єхануров, xоч як би він намагався зосередитися на питаннях української економіки, водночас продовжує проводити переговори з керівниками блоків і партій, які перемогли на виборах до Верховної Ради. Про це він повідомив у вступному слові, відкриваючи вчора засідання Кабміну. «Переговорний процес має відбуватися на основі таких понять, — зазначив Прем'єр, — як стратегія, програма, і це не може бути програма власних інтересів навіть дуже достойних людей. І взагалі, я вважаю, що в Україні час королів і принцес уже минув». Такою програмою, за словами пана Єханурова, міг би стати документ, в якому буде розписано певні соціально-економічні показники і часові рамки їх досягнень. Саме за виконання цих показників, стверджує керівник уряду, має взяти на себе відповідальність майбутня коаліція. До переліку показників Прем'єр запропонував віднести розміри середньої і мінімальної пенсії, зарплати бюджетників, приріст інвестицій, ставки оподаткування і витрати, що припадають на базовий кошик продуктів харчування.
Глава уряду оприлюднив невтішну інформацію щодо рівня розрахунків в енергетичному секторі в першому кварталі цього року. Зокрема, за спожиту електроенергію сплачено 94,9 відсотка належних коштів, за газ — 77,1 відсотка. Загальний борг за спожитий газ, як наголосив Прем'єр, сягнув півтора мільярда гривень. Юрій Єхануров дав доручення віце-прем'єру Станіславу Сташевському і міністру палива та енергетики Івану Плачкову разом з облдержадміністраціями здійснити всі необхідні заходи, аби погасити цю заборгованість, і призначив день — 11 травня, коли уряд має заслухати звіт щодо стану розрахунків. Що ж до широко анонсованого розширеного засідання Кабміну за участю голів облдержадміністрацій, то воно, як пояснив пан Єхануров, перенесено на 25 квітня, і це пов'язано з візитом Президента за кордон. На розширеному засіданні уряду доповідачами будуть міністр економіки Арсеній Яценюк і міністр фінансів Віктор Пинзеник.
Учора ж урядовці на своєму засіданні розглянули питання щодо перебування на посадах міністрів, яких обрано до нового парламенту. Можливо, таким чином декому з них і вдалося б відсторонитися від поточних урядових проблем, але тільки не голові НАК «Нафтогаз України» Олексію Івченку. До порядку денного на засіданні уряду з ініціативи Івана Плачкова було додатково внесено питання про фінансовий план цієї компанії. Мiністр фінансів Віктор Пинзеник висловився категорично проти того, щоб НАК «Нафтогаз України» здійснював будь-які інвестиції у видобуток нафти за межами нашої країни. На вчорашньому засіданні Кабміну пан Пинзеник заявив, що це — марнотратство, на яке йдуть кошти платників податків, оскільки внаслідок таких дій нам усе одно доведеться купувати закордонну нафту за світовими цінами. Віктор Пинзеник також зазначив, що власне в самій Україні інвестиціями в нафто- і газовидобування повинна займатися не державна НАК, а приватні компанії.