На Хрещатику — реставрація?

20.04.2006

      Новообраний мер столиці Леонід Черновецький потроху засвідчує політику «реставрації» попереднього київського «режиму». Леонід Михайлович хоч і «воює» зі своїм попередником Олександром Олександровичем, але залучає до співпраці багатьох «людей Омельченка». Крім того, новий міський голова Леонід Черновецький спростовує розповсюджену в ЗМІ інформацію про те, ніби він підписував наказ про звільнення працівників апарату КМДА. «Ви бачили таке розпорядження?.. Є закон, про який вам розкаже Іван Салій, як повинна діяти адміністрація. Особисто я ніяких розпоряджень не підписував», — цитує Черновецького УНІАН.

      Щодо Салія, то він — мер Києва початку 1990-х, один із помічників мера Омельченка, а тепер — депутат Київради від блоку «Пора»-ПРП, — за дорученням нового міського голови є одним із керівників комісії, яка розробляє нову структуру управління Києвом. «Буде інша кількість заступників, буде колегіальний орган. І після цього, коли будуть зрозумілі функціональні обов'язки і масштаб особистості, яка має опанувати цю тематику, тоді будуть призначення», — пояснив журналістам Іван Салій. У свою чергу, Черновецький додав, що Салій — майбутній керівник управління транспорту мерії, тобто він повертається на ту ж посаду, яку обіймав певний час при Омельченку. Додамо, що вчора ми вже повідомляли і про інше «омельченківське» призначення нового мера: заступником голови КМДА з організаційно-правових питань став Володимир Головач, представник партії «Єдність», людина Омельченка та вже екс-секретаря міськради Ялового.

      Наразі Черновецький продовжує співпрацю і з заступником глави міськадміністрації Валерієм Борисовим. Принаймні разом із ним новий мер береться до вирішення проблеми ошуканих вкладників компанії «Еліта-Центр» (з цього приводу Черновецький анонсував в ефірі ТРК «Київ» зустріч з інвесторами «будівельної піраміди», яка нібито має відбутися у п'ятницю).

      Така політика Черновецького не може не обурювати фракцію БЮТ, яка розраховувала на коаліцію з блоком нового мера та посаду секретаря в новій Київрадi. Один із лідерів київських «тимошенківців» Михайло Бродський (а саме його мiтили на пост секретаря КР) заявив, що «сьогодні в кабінеті нібито київського голови пана Черновецького засідає трійка, до якої входять видатний ідеолог кучмівського режиму  Олександр Волков, один із найближчих соратників Леоніда Кучми, та лідер кримського блоку «За Януковича!» Дмитро Табачник і представник колишнього мера Києва Володимир Головач». За інформацією Бродського, на порядку денному — створення «широкої» коаліції старої та нової влади, розподіл портфелів та сфер впливу в місті, «а простіше кажучи — новий глобальний дерибан землі та майна киян». Як заявляє представник БЮТ, «нехтуючи вибором київської громади, яка не голосувала ані за Партію регіонів, ані за інших «херів-бубликів», пан Черновецький намагається продовжити старе беззаконня в місті новим беззаконням». Блок Тимошенко, ясна річ, хоч наразі і поза грою, але стане цьому на заваді.

      До речі, щодо «дерибану» та відновлення справедливості, то напередодні Леонід Черновецький дав доручення підготувати звернення в Інтерпол для розслідування діяльності чотирьох офшорних компаній, які за часів його попередника «не дуже законно» приватизували значну кількість комунального майна в Києві.

 

ВЧИНОК
В’ячеслав Брюховецький відмовився від столичного мандата

      Перший номер виборчого списку «НУ» на виборах до міськради, ректор Києво-Могилянської академії В'ячеслав Брюховецький попросив Київську міську виборчу територіальну комісію позбавити його повноважень депутата КР. Як повідомляє УНІАН, відповідну заяву на засіданні КМВТК позавчора зачитав секретар комісії Юрій Лозовський. Водночас він зазначив, що оскільки 14 квітня вже було оголошено офіційні результати виборів, це питання має бути розглянуте на сесії міськради.

  • Львовом — з колядою

    Львів, який неофіційно називають культурною столицею України, уже не один рік виборює право називатися і Різдвяною столицею. До всіх різдвяних сюрпризів цього року долучиться іще один — пасажирів львівських трамваїв та тролейбусів протягом свят будуть тішити популярні різдвяні мелодії у виконанні улюбленців не лише львів’ян, а й усіх українців — «Піккардійської терції» та Павла Табакова. >>

  • Ірина Геращенко: ЄС налаштований на асоціацію завдяки «війні» з Росією

    Перший сесійний тиждень Верховної Ради після літніх канікул почався напрочуд мирно: без бійок, без блокувань, без фізичних ексцесів і морального тиску у форматі «опозиція vs влада». Депутатів примирила Європа. Точніше, євроінтеграційний напрям, що ним крокує Україна. >>

  • Віра Ульянченко: Обласна влада ні на кого не тисне і ні перед ким не плазує

    Представляти Віру Іванівну, певно, зайве. Її ім'я й по батькові (саме так — без прізвища) говорить саме за себе ще з тих часів, коли вона була першою помічницею Віктора Ющенка на початку століття. Навіть листи до неї, як розповідає сама Ульянченко, підписують просто: «Вірі Іванівні». І доходять.
    Про те, якою впливовою вона є, як поважає її думку сам В.Ю. і як запросто вона спілкується з найбагатшими людьми України, ходять легенди. Коли глава держави призначив Віру Ульянченко керівником Київської обласної держадміністрації, багато хто сприйняв це скептично: одні висловлювали сумніви в умінні Віри Іванівни «перекваліфікуватися» з «няньки Ющенка» в «губернатори», інші іронізували, називаючи це призначення «почесним засланням» подалі від Банкової. Відтоді минув понад рік, і голоси скептиків стихли. А легенди про впливовість Віри Іванівни анітрохи не потьмяніли.
    І ще ремарка: напередодні виборів брати інтерв'ю у партійного керівника області завжди складно — воно в будь-якому разі виглядатиме «піарним». Але, зрештою, коли ж владі й звітувати про свої успіхи, як не перед виборами? Як каже правдоруб Віра Іванівна, «виборець сам повинен у всьому розібратися». До речі, найулюбленіше її слово — «безперечно». >>

  • В'ячеслав КИРИЛЕНКО: Ми змогли повернути довiру людей

    «В «України молодої» диктофони добре пишуть?» — запитав Кириленко, щойно кореспондент «УМ» переступив поріг його кабінету в партійному офісі «Нашої України». «А що, — питаю, — ви зірвали голос?». Кириленко підморгує: «Почався виборчий тур».
    Наша розмова відбулася наступного дня після того, як десант «НУНС» повернувся з першого етапу виборчого туру, який проліг через Сумщину, Полтавщину та Кіровоградщину. А днем по тому «нашоукраїнці-самбісти» мали вирушити на Дніпропетровщину. Власне, наша розмова з Кириленком і почалася з того, як він оцінює старт виборчих турне. >>

  • Андрій Шкіль: Регіони — «діти» слухняні. Але нерозумні

    Якщо «Наша Україна» до останніх передз'їздівських днів тримала інтригу з виборчим списком, то Блок Тимошенко «вистрелив» іншим. «Списочники» БЮТ лишились у своєму попередньому складі, зате присутність з-поміж 103 депутатів V скликання (яких Юлія Володимирівна за відданість і стійкість залишила при кандидатській надії) особливого гостя — президента Європейської народної партії Вілфреда Мартенса — привернула загальну увагу. Мартенс приїхав не просто так — він запросив «Батьківщину» приєднатися до клубу ЄНП. Ця подія відразу потягнула за собою обговорення ідеологічного керунку, в якому рухатиметься БЮТ, відсунувши на другий план ініціативи, з якими виступала на з'їзді Тимошенко, не кажучи вже про інший актуальний аспект — стосунки БЮТ з колегами від «Нашої України — Народної самооборони». Втім на все свій час. Час підписувати спільні угоди і час їх виконувати. Або не виконувати. Наразі помаранчеві демократи обіцяють триматися разом, а що з того вийде — побачимо після 30 вересня. Поки що про внутрішні процеси всередині Блоку Тимошенко з «УМ» говорить депутат IV—V скликань, 14-й номер у виборчому списку БЮТ Андрій Шкіль. >>

  • Замiсть авантюр та полiтичної хитростi демонструйте власне бачення розквiту країни

    Учора глава держави спілкувався з журналістами, в тому числi вже традиційно — у прямому ефірі двох національних телеканалів. Президент вкотре відійшов від офіціозу, а заодно і похмурих владних кабінетів — зустріч з представниками ЗМІ знову проходила на «зеленій галявині» секретаріату. >>