Позавчора в Нью-Йорку були названі цьогорічні лауреати Пулітцерівської премії, яка є відповідником кінематографічного «Оскара» в галузі журналістики. Пулітцерівські нагороди, засновані американським журналістом Джозефом Пулітцером, вручаються з 1917 року. Преміями відзначено дві газети з регіонів над Мексиканською затокою, які минулого року були знищені ураганом Катріна, але ці газетні видання продовжували виходити навіть в умовах природного катаклізму. Йдеться про газети «Таймс-Пікойні» з Нового Орлеану та «Сан Геральд» з міста Білоксі, штат Міссісіпі, які отримали грошові додатки до премії в сумі 10 тисяч доларів. Перше з видань інформувало населення про останні події з регіонів катастрофи, можливі способи виживання й порятунку від стихії навіть тоді, коли редакційні приміщення вже були затоплені водою.
Але щороку головна боротьба за нагороди відбувається між двома провідними загальноамериканськими газетами: «Вашингтон Пост» та «Нью-Йорк Таймс». Цього року рахунок 4:3 на користь першої. Австралійська письменниця Джеральді Брукс, яка має ще й американське громадянство, здобула «літературного Пулітцера» за свій роман «Марш», у якому розповідається про часи американської війни Північ—Південь. У категорії біографічних книг перемогли Кай Берд та Мартін Дж. Шервін за книгу «Американський Прометей: тріумф і трагедія Дж. Роберта Оппенгеймера», в якій описується життя та досягнення творця американської атомної бомби. Шервін почав збирати матеріали до цієї біографічної книги ще 25 років тому, а 2000 року запросив до співпраці Берда. В галузі поезії нагороджено збірку віршів «Пізня дружина» Клодії Емерсон, які базуються на її листах до колишнього чоловіка. В галузі історичних розвідок Пулітцером відзначена книга «Поліомієліт: американська історія» професора історії Техаського університету (місто Остін) Девіда М. Ошинського, в якій переповідається історія боротьби з цією небезпечною дитячою хворобою. В галузі «літератури факту» перемогла книга «Розплата імперії: невідома історія британського ГУЛАГу в Кенії» Керолайн Елкінс, співробітниці Гарвардського університету, фахівця з історії Африки.
Пулітцерівську премію призначають також у галузі музики, і лауреатом у цій категорії став професор композиції університету Брендіс — Єгуді Вайнер за фортепіанний концерт Chiavi in Mano, який був вперше виконаний у лютому 2006 року Бостонським симфонічним оркестром.
Найбільшою сенсацією стало те, що журналістку газети «Вашингтон Пост» Дейну Пріст було відзначено однією з премій у галузі газетної журналістики за статтю про таємні в'язниці ЦРУ в Східній Європі. Адже до цього часу достеменно не встановлено, чи існували такі в'язниці взагалі. Але саме Пріст першою написала у листопаді минулого року про їхнє існування у двох країнах Східної Європи. Хоча вона не назвала ці країни, але не було таємницею, що йшлося про Польщу та Румунію. Під час збирання інформації журналістка відвідувала ці країни.