Україна взяла позику у Світового банку в 86,587 мільйона доларів США на проект «Рівний доступ до якісної освіти», який стартував цього року. Крім того, з держбюджету буде виділено 9, 673 млн. доларів США. Ці гроші буде спрямовано на три основні завдання.
Перше — це покращення підготовки вчителів. На фінансування інститутів післядипломної освіти, а також на проведення тренінгів, у ході яких учителів ознайомлять з новими, вже нетоталітарними, методиками викладання, дадуть основи комп'ютерної грамотності, планують виділити 12 мільйонів доларів.
Другим важливим завданням є вдосконалення навчального процесу, на яке передбачено близько 20 мільйонів доларів. Як розшифрували в Міністерстві освіти, цей пункт включає в себе вдосконалення шкільних програм та адаптацію їх до 12-річного терміну навчання, написання та друк нових підручників, підтримку шкільних біблiотек, інформатизацію шкіл (тобто закупівлю комп'ютерних класів). Сюди також входить створення та фінансування незалежних тестових центрів у всіх областях.
На підвищення ефективності управління ресурсами планують виділити близько 64 мільйонів доларів. За словами міністра освіти Станіслава Ніколаєнка, на ці гроші мають забезпечити школи автономними котельнями чи іншим тепло- та енергозберігаючим обладнанням. На ремонт сільських шкіл планують виділити 3 млн. доларів та ще стільки ж— на їх інформатизацію.
Контролювати розподіл грошей буде наглядова рада з 15 осіб. Також витрату грошей контролюватимуть через фінансові звіти Світовий банк та Міносвіти. Проект підтримки освіти в Україні «Рівний доступ до якісної освіти» розраховано на 10 років. Перші п'ять років Україна не віддає кредит, а потім починає виплачувати з розрахунку на 4—5 відсотків річних. Кредит розрахований на 20 років.
Ніколаєнко не виключає, що протягом цього часу Україна може ще позичати гроші у Світового банку, адже, за його словами, необхідна, як мінімум, удвічі більша сума для того, щоб припинити кризу в освіті, викликану хронічним недофінансуванням цієї сфери. Так, протягом 15 років у середньому на освіту та науку йшло близько трьох відсотків внутрішнього валового продукту (ВВП), коли для того, щоб ця сфера почала впливати на рівень життя в країні, потрібно виділяти не менше десяти відсотків ВВП.