«Світ повинен діяти, аби покласти край звірствам у Дарфурі, а уряд Судану повинен погодитися, що він виявився нездатним захистити своїх громадян, і дозволити втручання місії ООН», — цитує слова держсекретаря США Кондолізи Райс агенція «Рейтер». Райс наполягає на підсиленні африканських миротворчих сил військовими підрозділами ООН, щоб припинити геноцид та порушення прав людини в цьому регіоні Судану. Вашингтон вважає, що це повинні бути військові підрозділи з Азії та Африки, а Північна Америка і Європа повинні допомогти лише фінансуванням, розвідданими та логістикою. Питання гуманітарної катастрофи в Судані буде розглядатися на засіданні міністрів закордонних справ країн-членів НАТО, яке відбудеться 27—28 квітня у Софії.
Нагадаємо, що Рада Безпеки ООН минулого тижня висунула вимогу, щоб уряд Судану та антиурядові повстанці підписали перемир'я до 30 квітня. Уряд Судану не погоджується з введенням військових підрозділів ООН у провінцію Дарфур, де з початку 2003 року триває збройний конфлікт iз місцевими, переважно неарабськими, племенами та військами арабського уряду. Центральна влада діє не стільки через урядові війська, як через озброєних нею арабських бойовиків, які здійснюють масові вбивства, згвалтування, підпали будинків. Провінцію залишили два мільйони селян, які тепер мешкають у жахливих умовах у таборах для біженців. Лише семитисячний миротворчий контингент африканських країн, який, до того ж, недостатньо фінансується, не в стані впливати на ситуацію.
Папа Римський Бенедикт XVI у своєму пасхальному зверненні «Урбі ет Орбі» («Місту і світу») першою з головних проблем світу назвав ситуацію в Дарфурі, висловивши думку, що вона забута світовим співтовариством.