Християнський світ захiдного обряду у минулі вихідні відзначав свято Воскресіння Господнього. Головні пасхальні урочистості за участю приблизно 100 тисяч віруючих відбулися на площі св. Петра у Ватикані. Святкову месу відправив Папа Бенедикт XVI, який після цього піднявся на головний балкон базиліки св. Петра та виголосив звідти своє традиційне послання Urbi et Orbi («Місту і світу»). В ньому він закликав до миру в Іраку та до розв'язання ядерної кризи в Ірані, хоча безпосередньо і не промовив назви цієї країни. Гучними оплесками присутні зустріли заклик понтифіка до міжнародної спільноти допомогти палестинському народу збудувати свою власну незалежну країну.
Святкову месу з Ватикану на 65 країн світу (включно з Україною) транслювали 104 телевізійні станції. З особливим хвилюванням присутні на площі св. Петра та телеглядачі очікували на пасхальні поздоровлення Папи різними мовами світу. Цю традицію запровадив ще Іван Павло ІІ. Бенедикт XVI дотримався її на Різдво лише частково, коли переказав різдвяні поздоровлення 30 мовами світу, що викликало невдоволення в тих країнах, чия мова не прозвучала. Понтифік цього разу врахував свою помилку і переказав довші чи коротші пасхальні поздоровлення 62 мовами світу. Щоправда, українською він промовив лише два слова: «Христос воскрес».
Цей Великдень був для Бенедикта XVI особливим із двох причин. Це була його перша Великодня служба після обрання Папою, але головне, що цього дня він також святкував свій 79-й день народження. Присутні на площі люди хором відспівали традиційний мотив Happy Birthday («Щасливого дня народження») та влаштували понтифіку довгу овацію.