Масштабне пограбування картинної галереї в Яготині сталося в ніч на четвер. Близько третьої години ночі невідомі злочинці спеціальними ножицями перекусили металеві грати на вікнах, проникли у двоповерхову будівлю i почали виносити картини відомих українських художників через вхідні двері. Полотна українських класиків Миколи Глущенка, Сергія Шишка, Тетяни Яблонської або вирізали з рам, або ламали рами i вантажили разом з підрамниками до припаркованого поруч із галереєю автомобіля. Шум почула бабуся-сторож, яка зайшла до одного з виставкових залів i побачила двох злодіїв у масках. «Божій кульбабці» одразу зв'язали руки i посадили у сторожці, але згодом невгамовній бабусі довелося зв'язати ще й ноги i заклеїти рота.
Правоохоронці переконані, що насправді крадіїв було більше, ніж двоє. Точну цифру мiлiцiя не називає, але слідів «любителі мистецтва» лишили чимало. Загалом було викрадено 33 картини, окрім робіт уже названих митців, зловмисники винесли i полотна Племеницького та Григор'євої. Ці картини мають великий попит серед колекціонерів, а ціна одного полотна сягає від 15 до 50 тисяч долларів. Щоправда, крадії «почистили» лише картини, виставлені у двох залах, а от до третьої кімнати поруч чи то руки не дійшли, чи не вистачило часу, адже там розмiщувалася теж недешева виставка вітчизняних художників.
Легкість, з якою впоралися нахабні злочинці, вражає. З іншого боку, дивуватися не слід, адже Яготинська картинна галерея, в якій зберігаються такі цінні картини, не мала навіть сигналізації. Її встановлюють лише тепер! Про ефективну протидію злочинцям з боку літньої жінки-сторожа теж не йдеться. Тож тепер міліція відпрацьовує кілька версій пограбування. Одна з них, хоча й не основна — картини викрадені на замовлення. Створено слідчо-оперативну групу з «оперів» облуправління міліції Київщини, до якої увійшли висококласні фахівці в галузі мистецтва з Департаменту карного розшуку МВС.
Фахівці зазначають, що з українських музеїв викрадають картини на замовлення не так уже й часто. Продати їх за межами країни реально, але дуже важко. Тому зазвичай такі полотна осідають або в приватних колекціях таємних колекціонерів, або висять на дачах українських олігархів, які небайдужі до високого мистецтва.