Учора Росія урочисто прощалася з відомим «кучмівським» дипломатом, якого «помаранчева» влада врешті-решт повернула з Москви на батьківщину. «Проводи» відбулися без сліз та з червоним вином у російській амбасаді в Києві, де українському екс-послу Миколі Білоблоцькому вручили особисту подяку у вигляді диплома в рамці від Володимира Путіна. Білоблоцький дійсно є непересічним послом, оскільки замість звичних 3—4 років протримався на посаді амбасадора в одній країні з кінця 1999 року і аж до листопада 2005-го.
Водночас російський посол в Україні Віктор Черномирдін аргументував вручення відзнаки Білоблоцькому тим, що його дипломатична місія в Москві якраз припала на найбільш відповідальний та «гарячий» період у налагодженні відносин між нашими країнами. При цьому сам екс-посол, згадуючи свої заслуги, був більш конкретним. Зокрема, розповідав про збільшення в два з половиною рази товарообігу між Росією якраз за ці шість років, коли він працював у Москві. При цьому зараз, за словами Білоблоцького, у наших відносинах проглядається «нервозність». Він натякнув у бік української влади, що треба зберігати «терпимість та зваженість» у питанні українсько-російських взаємин і не лише знати мету і завдання, а мати професійні досвід і кадри, які б могли вести результативні домовленості. Водночас у коментарі «УМ» Бiлоблоцький позитивно оцінив вибір Києва на користь екс-заступника голови президентської адміністрації Кучми Олега Дьоміна, який став новим амбасадором у Москві і вчора вже вручив вірчі грамоти президенту РФ. Але, за словами Білоблоцького, один лише посол не вилікує цю «нервозність». Раніше своє задоволення з приводу кандидатури Дьоміна висловлював і Черномирдін.
Водночас учора Черномирдін висловив певне обурення діями інших екс-кучмівських посадовців. Зокрема, які мають дотичність до «Індустріального союзу Донбасу», котрий подав позов до суду з вимогою розірвати українсько-російську газову угоду, підписану 4 січня. Черномирдін уточнив, що ціни, встановлені зараз для України за російський газ, «найнижчі на європейському континенті», і «якщо комусь не подобається — одержать все сповна», себто ще більшу ціну на «блакитне паливо».