«Робитиму те, що роблю сьогодні: працюватиму, відзначатиму свята, готуватиму Київ до Великодня, до поминальних днів», — такими планами на найближче майбутнє поділився з журналістами поки що чинний мер столиці Олександр Омельченко. Про першу сесію нового скликання Київради, на якій, власне, i має прийняти присягу новообраний мер, Сан Санич мовчить, адже між Омельченком i Черновецьким триває судове протистояння, отже, церемонія зміни столичної влади відкладається на невизначений термін. У понеділок Черновецький мав змогу зарахувати у власний актив ще одну маленьку перемогу над Омельченком. Після того як тервиборчком столиці офіційно оголосив переможцем на виборах київського міського голови саме його, а Генпрокуратура закрила порушену прокуратурою Києва проти Черновецького справу про підкуп виборців, свою «жменю гречки» на ваги протистояння додав i Шевченківський райсуд столиці. Колегія суддів відмовила в задоволенні адміністративного позову Омельченка до київського міськвиборчкому про визнання недійсними виборів мера. Адже Феміда вважає вимоги позивача недоведеними, й у зв'язку з цим суд ухвалив, що даний позов не підлягає задоволенню.
Крім цього, колегія суддів заявила, що сторона позивача не надала яких-небудь доказів про нібито перевищення кандидатом у мери Черновецьким виборчого фонду, а обвинувачення на адресу банкіра про підкуп виборців також вважає недоказовими, оскільки всі наведені в ході судового слухання факти стосувалися періоду осені 2005 року, коли він ще не був зареєстрований кандидатом у мери.
Нагадаємо, що саме тоді Черновецький застосував таке собі «ноу-хау»: багатьом малозабезпеченим киянам видали продовольчі пайки з гречкою, олією та шоколадом від його імені. Сам Черновецький вважає, що вiн тодi виступав у ролі благодійника. Хоча саме ця акція була наймасштабнішою у його «гречкосійній» біографії.
Але Омельченко все ж таки вчора довірив представникам свого штабу оскаржити рішення Шевченківської Феміди. «Якщо довірені особи, мій штаб, який займався роботою, а не незаконними діями, якщо вони вважають за потрібне пройти весь цикл, у тому числі апеляцію, то я їм допомагати і заважати не буду. Нехай виконуються всі норми, передбачені законом», — каже мер, якому так не хочеться на політичну пенсію.
До того ж між Омельченком i Черновецьким можуть розпочатися i релігійні війни. Прихильність Черновецького до харизматичної протестантської церкви «Посольство Боже» загальновідома. Представники різних церковних конфесій (предстоятелі Української православної церкви Київського патріархату Філарет та Української автокефальної православної церкви — Мефодій) звернулися до Президента Віктора Ющенка з проханням не допустити руйнації духовності в столиці через діяльність тоталітарних деструктивних культів. У зверненні проглядається стурбованість, що «агресивні тоталітарні деструктивні культи» (на кого натяк, зрозуміло) вже зараз «цинічно ігнорують споконвічні православні традиції та звичаї», а в майбутньому перекреслять розпочату «велику роботу з відновлення православних святинь, відродження духовності нашого народу».
Водночас представник кандидата на посаду столичного мера Леоніда Черновецького Іван Колесник радить киянам не вірити «страшилкам» про нового мера. «Дайте йому стати мером, повірте, що він буде мером, за якого ніхто з нас не буде червоніти. Але для цього потрібен час», — каже пан Колесник, запевняючи, що його сторона готова до апеляції на це рішення суду, яку можуть подати довірені особи Омельченка.