Як уже писала «УМ» у вчорашньому номері, Президент Віктор Ющенко на подібні доводи парламентської сторони не пристав і оголосив, що застосує право вето до видозміненого Закону «Про статус народного депутата України».
При цьому глава держави уточнює цифри й підрахунки: «Приблизно 120 тисяч гривень – це те фінансування, якого потребуватиме народний депутат [згідно з проголосованою минулого вівторка нормою] через 10-15 років, якщо він удруге відмовиться від роботи і просто ніде не буде працювати... Мені здається, це не відповідає українським реаліям».
Нагадаємо, що за поправку до закону про статус народного депутата України №8714, аби подолати попереднє вето Президента, проголосувало аж 307 парламентаріїв. У зв'язку з цим Ющенко відзначив, що якби з такою «мобілізацією» парламент розглядав інші питання, то в Україні було б набагато більше «відрегульованих речей», ніж сьогодні. «Коли я бачив, з яким бажанням, з яким стремлінням закликалися у сесійну залу всі, щоб голосувати про депутатські пільги, мене це дещо здивувало», — зазначив Ющенко.
Главі держави незрозуміло також, як можна надавати подібні грошові пільги ще й тим депутатам, які працювали в радянські часи. Адже «ми добре знаємо, що тоді сесії двічі на рік збиралися, приїжджали там на декілька днів народні депутати... І сьогодні давати їм такого високого рівня соціальний статус несправедливо», — цитує Президента УНІАН.