Учора загін кораблів Військово-морських сил Туреччини у складі фрегата «Саліхрейс», підводного човна «18 Март» і танкера «Ярбай Кюдрет Гюнгер» увійшли в Севастопольський порт. Як повідомили «УМ» у прес-центрі командування ВМС України, провiдники ескадри на чолi з командиром 3-ї флотилії есмінців ВМС Туреччини капітаном I рангу Джанером Бенером зустрілися з новопризначеним командувачем вітчизняних ВМС Iгорем Тенюхом та нанесли візит голові Севастопольської міськдержадміністрації Сергію Іванову.
Крім цього, у планах турецьких моряків були i відвідини Севастопольського військово-морського інституту імені Нахімова, названого на честь флотоводця, який під час Кримської війни завдав нищівної поразки турецькому флоту у битві під Синопом, а згодом неабияк дошкуляв яничарам під час оборони Севастополя. Тому не дивно, що у турецьких гостей у місті моряків є власні пам'ятні історичні місця. Протягом трьох днів (залишити Севастополь гості збираються вранці у понеділок) вони відвідають також турецький меморіал періоду Кримської війни (1853—1856 рр.), меморіал загиблих воїнів з різних воюючих держав у роки Другої світової на Сапун-горі. Військові почесті будуть віддані як турецьким, так i радянським воїнам. А ще для гостей влаштують екскурсії пам'ятними місцями міста-героя Севастополя, а також змагання між командами турецьких кораблів та курсантами-нахімовцями.
Ці змагання стануть фактичною розминкою для обох команд, адже вже у неділю саме збірна команда курсантів Севастопольського військово-морського інституту імені Нахімова та військово-морського коледжу, який діє при цьому навчальному закладі, візьме участь у щорічних Міжнародних морських змаганнях у Туреччині. Змагання відбудуться у місті Тузла (не плутати з українським островом), де протягом тижня за головні призи турніру змагатимуться команди з Азербайджану, Болгарії, Греції, Італії, Казахстану, Нідерландів, Пакистану, Польщі, Російської Федерації, Румунії, України та Туреччини. Моряки з дванадцяти країн поміряються силами у гонках на яхтах, плаванні на шлюпках, рятуванні потопаючих, підводному плаванні та в'язанні морських вузлів.