На вулиці французьких міст знову, як і минулими вихідними, вийшло понад три мільйони людей, що протестували проти нового закону про першу трудову угоду, за якою працедавці можуть звільняти молодь віком до 26 років без пояснення причин звільнення. Найбільша профспілка Франції, ліва CGT, стверджує, що в Парижі протестували 700 тисяч людей, а решта — в інших французьких містах. Усього у Франції у вівторок відбулося приблизно 200 акцій протесту. На жаль, і цього разу демонстрації були використані молодими хуліганами для погромів та сутичок з поліцією, які були особливо жорстокими в Ліллі та Парижі. У столиці щонайменше дев'ятеро осіб отримали поранення, а 206 потрапили під арешт. Банди молодиків били вітрини магазинів, підпалювали автомобілі та закидали поліцію камінням і пляшками. Поліцейські, яких у столиці було мобілізовано більше чотирьох тисяч, у відповідь застосували сльозогінний газ та розганяли натовп кийками.
Вулиця вже фактично поставила на коліна пре-м'єр-міністра Домініка де Вільпена. Навіть представники влади вже визнають, що закон про перший найм є практично мертвим. Президент Франції Жак Ширак уже оголосив, що його буде переглянуто. Лідер проф-спілки студентів Брюно Жульяр заявив, що прийме запрошення на переговори з боку правлячої партії «Союз за народний рух» для досягнення компромісу. Вулиця перетворила де Вільпена на політичного аутсайдера, і він може розпрощатися з намірами виставити свою кандидатуру на президентських виборах наступного року. Закулісні переговори зі студентами та профспілками тепер веде переважно міністр внутрішніх справ Ніколя Саркозі, а не прем'єр-міністр де Вільпен. Таким чином, Саркозі збільшує свої шанси на перемогу на президентських виборах.
Позавчора увечері розпочалися переговори між студентськими та профспілковими організаціями і представниками влади, яку репрезентує делегація на чолі з головою парламентської фракції правлячої Партії «Союз за народний рух» Бернар Аккоє. Представники студентських профспілок заявили, що вони висунули на них уряду президента Жака Ширака вимогу відкликати суперечливий закон про перший найм до 17 квітня, тобто другого дня Пасхи, повідомляє агенція «Франс пресс».
Учора у французьких ЗМІ з'явилося повідомлення про можливу відставку Домініка де Вільпена з посади глави уряду.