Прокуратура Чернігівщини направила до суду кримінальну справу щодо вбивці охоронця Чернігівського художнього музею, яка стала досить резонансною у місті. Півроку тому 59-річний чернігівчанин, озброєний саморобним вогнепальним пристроєм та кухонним ножем, напав на охоронця музею. Поранивши вільнонайманого службовця відділу Державної служби охорони із самостріла, який «скинув» на місці, почав вимахувати ножем. Поранений охоронець спромігся відбити напад, а поява інших співробітників музею, якi вибігли з робочих кабінетів на звук пострілу, остаточно вирішила результат поєдинку. Нападник утік.
Музейні працівники викликали міліцію та «швидку допомогу». Пораненому охоронцеві надали першу допомогу, а потім доправили до лікарні. Наряди патрульно-постової служби міліції та Державної служби охорони шукали втікача по всьому Чернігову, i вже за 10 хвилин один із міліцейських автопатрулів, прочісуючи зелену зону Красного мосту неподалік музею, помітив чоловіка, схожого за прикметами на нападника. Обличчя літньої людини до того ж було заюшене кров'ю, яку він витирав газетою (як згодом було встановлено, травми на лобі — сліди від кийка охоронця). Підозрюваного негайно затримали. При подальшому огляді у нього було виявлено півтора десятка набоїв калібру 9 мм та кухонний ніж зі слідами крові.
У скоєному затриманий зізнався. Метою нападу виявилося бажання заволодіти зброєю охоронця, до речі, свого знайомого, адже нападник був переконаний, що той має при собі пістолет Макарова. Зброя була потрібна для того, щоб помститися людям за своє життя, яке не склалося. Він не знав, що охоронець як цивільна особа мав при собі лише засоби фізичного впливу. Натомість, незважаючи на зусилля медиків, охоронець музею від отриманих тілесних ушкоджень того ж дня помер у лікарні. Повне розслідування цієї кримінальної справи прокуратурою області зайняло більше чотирьох місяців, бо вимагало проведення більш ніж десяти різних судових експертиз. У тому числі проводилася і стаціонарна психіатрична експертиза в клініці ім. Павлова у Києві. Експерти визнали підозрюваного осудним. Справа з обвинувальним висновком скерована до Апеляційного суду Чернігівської області.