У Словаччині затоплено приблизно 200 міст та селищ, вода забрала життя чотирьох осіб, відселено сотні людей з підтоплених будинків, повідомляє словацька інформагенція ТАСР. Рівень Дунаю на словацькому відтинку ріки надалі зростає. Уряд Словаччини звернувся до уряду Польщі по допомогу. Віце-прем'єр та міністр внутрішніх справ і адміністрації Польщі Людвік Дорн позавчора наказав відправити до Словаччини 50 тис. лантухів для зміцнення протиповеневих валів. У самій Польщі найвищий рівень Вісли реєструється в її середній течії. В місті Полоцьк, де ріка вийшла з берегів і залила окремі ділянки міста, та семи повітах Полоцького воєводства оголошено протиповеневу тривогу та евакуйовано частину мешканців. У районі Вишгорода рівень Вісли зріс на 720 сантиметрів.
Позавчора було перервано залізничне сполучення між Австрією та Чехією і Польщею, оскільки води ріки Морава прорвали дамби і розмили колію поблизу місцевості Дернкрут, повідомила австрійська державна залізниця OeBB. Всередині Австрії міжміське залізничне сполучення здійснюють запасними коліями, які ще не розмиті водою. Австрійські пожежні служби та військо будують греблі і намагаються не допустити затоплення нових теренів.
Угорщині загрожує повінь століття. Позавчора прем'єр-міністр Угорщини Ференц Дюршані оголосив стан стихійної катастрофи в Будапешті та інших регіонах країни. Вчора рівень води в Дунаї піднявся до рекордної для Угорщини за всю історію спостережень позначки 8,60 метра. Попередній рекордний рівень у 8,48 метра, який було зареєстровано під час повені 2002 року, було побито у понеділок, повідомив міністр захисту навколишнього середовища Міклош Персані. У самому Будапешті рівень Дунаю перевищив 8,3 метра. Затоплено славетні бульвари столиці Угорщини та цілі райони правобережжя. Надзвичайний стан оголошено на місцевості вздовж багатьох угорських рік завдовжки у три тисячі кілометрів. Найбільш драматична ситуація зберігається на 150-кілометровому відтинку Дунаю від словацького кордону і до місцевості Тасс за 50 кілометрів на південь від Будапешта та вздовж ріки Іполі на півночі Угорщини вздовж кордону із Словаччиною. Здійснюється евакуація людей з найбільш небезпечних районів. Мер Будапешта Габор Демскі закликає мешканців столиці не панікувати, оскільки захисні запори та бар'єри розраховані на підйом рівня води в Дунаї до 10 метрів. Уряд Віктора Орбана збудував за період 1998-2002 років 203 кілометри захисних протиповеневих валів уздовж Дунаю. Тепер уздовж берега викладено додатково чотири мільйони лантухів з піском. Повінь вже завдала Будапешту збитків у три мільярди форинтів (12 млн. євро).
У Чехії, де повінь вже забрала життя восьми людей, надзвичайний стан оголошено в семи з 14 провінцій країни. Рівень Лаби (Ельби) зростає. Міністр внутрішніх справ Чехії Франтішек Бубланхе попередив: «Якщо рівень води буде надалі зростати, то Прага опиниться у великій небезпеці». Чеське місто Усті-над-Лабою, в районі якого рівень води в Лабі зріс на 8,79 метра, фактично паралізоване. Тисячі людей вже залишили місто, а влада прийме рішення про його повну евакуацію у випадку, коли вода здійметься до дев'яти метрів. Це місто було повністю затоплене під час повені 2002 року, коли рівень води в Лабі здійнявся до позначки 11,85 метра.
Велика вода забрала життя десяти мешканців Німеччини. Води Ельби загрожують затопленням історичному місту Дрезден, яке також було затоплене під час повені 2002 року.