Незважаючи на плюсову весняну погоду, бажаючих порибалити на слабкій і небезпечній кризі вистачає. Мало не щодня українські рятувальники влаштовують спецоперації з порятунку несерйозних рибалок. Так само вистачає чимало необачних, які, аби зекономити час, намагаються перетнути річку кригою. Або ж діти, вони часто вибігають на лід погратися. Так, днями працівники обласного Управління з питань надзвичайних ситуацій у Кіровоградській області отримали повідомлення про те, що у різних місцях Кременчуцького водосховища, дрейфуючи на крижині, перебувають діти. Рятувальники негайно виїхали на місце пригоди. У районі Андрущиного яру на відстані 100 метрів від берега на крижині перебували троє підлітків, учнів місцевого ПТУ. Про подію повідомив на «01» випадковий перехожий, у якого, на щастя, був мобільний телефон. Ще шістьох хлопчаків 16—18 років зняли з крижини у районі пансіонату «Славутич» на відстані 50 метрів від берега. Юних екстремалів теж випадково помітили. Самостійно дістатися до берега хлопці не могли через те, що вздовж берегової лінії утворилися промоїни на відстані 10—15 метрів.
Подібні випадки, кажуть у прес-службі УМНС Кіровоградської області, трапляються на Кіровоградщині не вперше. Нещодавно рятувальники мали справу навіть зі спробою самогубства: 40-річна жінка після сварки з чоловіком вибігла тонким льодом майже на середину ставка і повернулася тільки на прохання доньки. Рятувальники розповіли, що жінці вдалося не провалитися під крихкий лід лише завдяки тому, що вона була невеличка на зріст і худенька. Тижнем раніше у районі того ж Андрущиного яру у Світловодську, неподалік від пляжу, за 250 метрів від берега рятувальники витягли з води 65-річного рибалку, який згодом наївно виправдовувався, що бачив, як напередодні льодом їздив трактор.
Протягом березня на водоймах області вже сталося 6 нещасних випадків. А взагалі з початку року на річках та ставках Кіровоградщини загинуло 8 осіб, врятовано — 28, у тому числі 19 дітей.