Щирими оплесками офіцери проводжали тепер уже колишнього командувача ВМС України, віце-адмірала Ігоря Князя. «Морські вовки» Севастополя зізнаються, що ледь не вперше за всю історію українського флоту позавчорашня зміна керівництва у «місті моряків» не була схожа на покарання. Адже адмірал Князь їде до Києва на вищу посаду у Генштабі ЗСУ, де відповідатиме за міжнародну співпрацю. Натомість контр-адмірал Ігор Тенюх із тієї самої посади переходить на флот. За словами міністра оборони Анатолія Гриценка, подібна ротація є нормальною практикою для провідних армій світу. Адже командирам не варто десятиліттями засиджуватися на одному місці, тому й надалі у військах постійно відбуватиметься кадрова ротація.
Нагадаємо, що відповідне кадрове рішення i щодо Князя, i щодо Тенюха минулого тижня прийняв Президент Віктор Ющенко. Отже, тепер флотоводець Тенюх одразу після церемонії повідомив адміралам та офіцерам основні напрями діяльності вітчизняних ВМС у найближчий період. За його словами, головна роль на флоті й надалі належатиме командиру корабля чи військової частини, тому основна робота буде спрямована саме на їхню підготовку. Оцінку цій роботі, як завжди, виставить море. Крім цього, український флот й надалі активно співпрацюватиме з країнами НАТО. А щодо співпраці з Чорноморським флотом РФ, то ні міністр Гриценко, ні командувач ВМС Тенюх не бачать у цьому питанні ніяких проблем. До того ж Анатолій Гриценко сподівається, що навіть «якщо у діяльності флотів обох держав виникатимуть певні проблеми, їх вирішуватимуть без «хвиль» у ЗМІ».
«У нас стратегічні дружні відносини на довгу-довгу-довгу перспективу», — вважає міністр оборони, i з ним погоджується командувач Чорноморського флоту РФ адмірал Олександр Татарінов. Головний «чорномор» спеціально побував у штабі ВМС України, адже, за його власними зізнаннями, спілкуватися з нашим міністром, а тим більше, вирішувати якісь проблемні питання завжди приємно, бо він схильний до конструктивного діалогу. Щоправда, про проблему інвентаризації об'єктів російського ЧФ Олександр Татарінов не обмовився жодним словом.
Натомість Анатолій Гриценко звинуватив російську сторону, а не конкретних осіб ЧФ, в затягуванні проведення інвентаризації нерухомості, яку використовував Чорноморський флот Росії на території України. Як з'ясувалося, процес інвентаризації дещо гальмує Фонд держмайна РФ, який ніяк не узгодить необхідні для цього процедури. Росіяни й досі намагаються уникнути інвентаризації, мляво й невпевнено посилаючись на те, що її вже проводили, коли розділяли флот. Що тут скажеш? Згадала бабця, як дівкою була...