Позавчора в Ізраїлі відбулися дострокові парламентські вибори, на яких перемогла створена наприкінці минулого року прем'єр-міністром Аріелем Шароном (він з січня перебуває у лікарні в стані коми) партія «Кадіма» («Вперед»). Виконуючий обов'язки прем'єр-міністра Ізраїлю Ехуд Ольмерт учора оголосив про свою перемогу на виборах та додав, що настав час «відкрити новий розділ» в історії країни. Ольмерт, який за відсутності Шарона перебрав на себе керівництво «Кадімою», вчора розпочав формувати делегацію для ведення коаліційних переговорів з іншими партіями. Центристська партія «Кадіма» здобула 28 зі 120 парламентських місць, друге місце посіла лівоцентристська «Авода» (Партія праці), на третьому місці з 13 депутатськими мандатами — партія євреїв-ультраортодоксів «Шас», на четвертому з 12 мандатами — правоекстремістська партія емігрантів з СРСР «Наш дім Ізраїль» і лише на п'ятій сходинці з 11 мандатами правляча до останнього часу партія «Лікуд». Арабські партії здобули разом 10 мандатів, а інші дрібні партії — 26 мандатів. Серед цих «інших» сенсацією стала Партія пенсіонерів, яка несподівано здобула сім мандатів. Активність виборців становила 62,3 відсотка, що є найнижчим показником за всю історію Ізраїлю.
Ехуд Ольмерт учора висловив впевненість, що головними коаліційними партнерами «Кадіми» стануть «Шас» та Партія пенсіонерів. Оскільки сил цих трьох партій не достатньо для створення більшості, то пошук додаткових коаліційних партнерів буде вестися серед дрібних партій. Праві ізраїльські оглядачі стверджують, що формування коаліції у такому складі може завдати останнього смертельного удару економічним реформам Партії праці та її лідера Нетаньяху, за роки перебування якого на чолі уряду (1996-1999) економіка переживала період розквіту, а за наступних урядів почався спад, й Ізраїль не зміг отримати на світових фінансових ринках жодного цента позик.
Утім для уряду Ольмерта, як виглядає, економіка не є пріоритетом. Позавчорашні вибори розглядалися в Ізраїлі як вотум довіри планам Шарона, а тепер — Ольмерта, розмежування з палестинцями, навіть в односторонньому порядку. Іншими словами, остаточного визначення кордонів єврейської держави, починаючи з її створення 1948 року.