Шахрайська схема у всесвітньому павутинні, яку створило кілька українців, виявилася справді масштабною. Яким же був подив співробітників підрозділу контррозвідувального захисту економіки облуправління СБУ Луганщини та Національного бюро Інтерполу США, коли вони з'ясували, що транснаціональними шахраями виявилися двоє луганчан — 23 i 28 років. Щоправда, їм допомагали ще i працівники місцевої філії одного з вітчизняних банків.
Схема виявилася, на перший погляд, дуже простою: не відходячи від власних комп'ютерів у Луганську, шахраї через інтернет обдурювали клієнтів із далекого зарубіжжя. Довірливим іноземцям пропонували придбати ті чи інші товари на спеціальному інтернет-аукціоні «Вау», але коли гроші надходили на рахунок, покупцям «забували» вислати товар. Адже ймовірність того, що вони знайдуть реальну, а не віртуальну адресу шахраїв i приїдуть розбиратися за тисячі кілометрів, була вкрай низькою. Що й казати, на підставних осіб послідовники славного Остапа відкрили декілька поточних доларових рахунків, на які останні два (!) роки й потрапляли усі гроші, отримані від фіктивної торгівлі на інтернет-аукціоні. При цьому довірливі клієнти перераховували їх нібито на рахунки іноземних компаній, хоча насправді ці рахунки у США відкрили спільники шахраїв, теж українці. Далі грошики переказували за міжнародними розрахунковими схемами S.W.I.F.T. та Western Union на рахунки Луганської філії банку, а вже звідси готівку знімали або підставні особи, або самі організатори за підробленими документами — i кінці у воду!
Загальний «ужинок» шахраїв складає близько 150 тисяч доларів, i це далеко не все, адже й українські, й американські силовики підозрюють, що одних лише жертв було декілька сотень. За даними СБУ, до Луганської філії банку неодноразово надходили повідомлення з вимогою обов'язкового повернення незаконно отриманих грошей, але «підмазані» банківські працівники лише справно закривали рахунки, звісно ж, нічого не повертаючи. Як повідомили «УМ» у прес-центрі СБУ, матеріали, зібрані нашою спецслужбою спільно з Бюро протидії фінансовим злочинам Мінфіну США, вже передано до органів внутрішніх справ для порушення кримінальної справи за ст. 190 ч.4 Кримінального кодексу (шахрайство, скоєне в особливо великих розмірах або групою осіб), за що молодикам «світить» від п'яти до дванадцяти років із конфіскацією майна.