Поплавський не скаже за всю Одесу

29.03.2006
Харківщина

      Мером колишньої столиці УРСР став представник Партії регіонів Михайло Добкін. Офіційних результатів голосування ще не оголошено, однак, згідно з даними екзит-полів та паралельного підрахунку голосів штабами основних кандидатів на посаду міського голови, перевага Добкіна над чинним мером Володимиром Шумілкіним (члена партії «Народний союз «Наша Україна») беззаперечна і складає від 15 до 18%. Не чекаючи на офіційне оголошення результатів, Шумілкін уже привітав Добкіна з обранням.

      На виборах до Харківської обласної ради, як повідомив пресі голова місцевої виборчої комісії Едуард Іванов, після підрахунку 60% протоколів лідирували Партія регіонів, Блок Тимошенко та «Наша Україна».

Сумщина

      На виборах до обласної та міських рад впевнено перемагає Блок Тимошенко. За результатами паралельного підрахунку 31% протоколів «по облраді», БЮТ набирав понад 25% голосів, «Народний союз «Наша Україна» — 17%, Соцпартія — близько 13%. Окрім того, трипроцентний бар'єр станом на вчора долали Партія регіонів, КПУ та Народний блок Литвина.

      На виборах до міської ради Сум після обробки 15% протоколів перемагає Блок Тимошенко — понад 28% голосів виборців, другим іде блок «Нічна варта» (місцева політична сила, створена активістами Помаранчевої революції) — більше 16%, третя із результатом близько 10% — «НСНУ».

Крим

      Станом на вчора по обіді виборча комісія АРК не давала жодної інформації про підрахунок голосів щодо виборів депутатів до Верховної Ради Автономної Республіки Крим. За словами представників республіканського виборчкому, на той час комісія не отримала жодного протоколу з регіонів, тому й повідомляти було нічого.

      Згідно з попередньою інформацією з місцевих ЗМІ, у Керчі, скажімо, більшість виборців на виборах до ВР АРК проголосували за блок «За Януковича» (майже 40%), далі зі значним відставанням ідуть Блок Куніцина, партія «Союз», Блок Наталі Вітренко, Компартія, Блок Тимошенко та блок «Не Так!».

Одещина

      Учора станом на 12.00 на виборах до міської та обласної рад упевнено лідирувала Партія регіонів. До міськради також проходять «Блок Едуарда Гурвіца «Наша Україна» та Блок Наталії Вітренко, в облраду слідом за ПР потрапляють БЮТ, «Наша Україна», Блок Вітренко і Соцпартія.

      У змаганні за посаду міського голови Одеси після опрацювання 70% бюлетенів із результатом у понад 162 тисячі голосів перемагав чинний мер Едуард Гурвіц, його найближчий переслідувач Сергій Бовбалан набирав 64 з гаком тисячі голосів. «Співаючий ректор» Михайло Поплавський, який також балотувався в мери Одеси, як повідомляє сайт «Політична Україна», зі значно скромнішим результатом утримувався на третій позиції.

Закарпаття

      За результатами обробки 95,24% протоколів в Закарпатську обласну раду проходять блок «Наша Україна» (23%), Блок Юлії Тимошенко (19%), Партія регіонів (11%), Народний блок Литвина (5%), Закарпатська обласна організація «КМКС — Партія угорців України» (3,5%) та Соціалістична партія (3%).

      До Ужгородської міськради пройшли БЮТ — 20,5%, «Наша Україна» — 14,6%, Народний блок Литвина — 9,1%, Партія регіонів — 6,8%, «Пора» — 4,4%, Соцпартія — 4,3% та  Блок Чучки — 3,05%. Міським головою Ужгорода обраний скандально відомий Сергій Ратушняк.

Івано-Франківщина

      Після підрахунку 97% бюлетенів, на виборах до обласної ради 40,7% голосів набрав Блок «Наша Україна», БЮТ здобув 24,3% голосів виборців, УНБ Костенка і Плюща — 5,8%, блок «Національний вибір» — 4,5%.

      Як повідомляє Західна інформаційна корпорація, міським головою Калуша обраний уже майже колишній народний депутат Ігор Насалик, за якого віддали свої голоси 25,1% калушан. Насалик, який за своє політичне життя встиг змінити чимало партій та фракцій, від Української народної до Партії регіонів та блоку Тимошенко, нині очолює івано-франківську облорганізацію партії «Еко+25%».

Рівненщина

      За попередніми даними, на виборах до облради лідирує Блок Юлії Тимошенко, на другому місці — НСНУ, потім іде Український народний блок Костенка-Плюща, на четвертому місці — Блок Литвина.

      На виборах міського голови Рівного переміг чинний мер Віктор Чайка.

Київщина

      Станом на вчорашній ранок після опрацювання 45% протоколів лідерство на виборах до Київської обласної ради впевнено тримав Блок Юлії Тимошенко — 36% голосів виборців. Соціалістична партія набирала 8,97%, блок «Наша Україна» — 8,88%, Партія регіонів — 5,36% (а отже, депутатом обласної ради стане і Галина Горбаль, більше відома як співачка Галліна, яку її чоловік-банкір Василь Горбаль «зробив» другим номером у списку ПР до облради, сам балотуючись першим — до Київради), Народний блок Литвина — 4,29%, УНБ Костенка і Плюща — 3,63%.

      Перемогу на виборах міського голови Ірпеня, за даними протоколів із «мокрими» печатками, здобула молода Мирослава Свистович, яка затято боролася з режимом Кучми і продовжує боротися з численними проявами «кучмізму» на Київщині й за нинішньої влади. Саме через те що Мирослава є дуже незручною переможницею, ірпінці мають усі шанси прийти на виборчі дільниці вдруге: нинішній голова Ірпеня Володимир Скаржинський та його соратники дуже стараються, щоб вибори визнали недійсними, повідомляє сайт «Майдан».

Київ

      У столиці підрахунок голосів іде надзвичайно повільно, тому вчора по обіді було опрацьовано всього лише близько 40% бюлетенів. На виборах до Київради лідирує Блок Тимошенко, набираючи близько 25% голосів, на другому місці — Блок Леоніда Черновецького — 12,31%, третю позицію посідає «Наша Україна» — 9,13%. Наступними йдуть блок «Пора»-ПРП — 8,8%; Партія регіонів — 5,46%; виборчий блок «Громадський актив Києва» — 4,19%; Соцпартія — 3,96% та Народний блок Литвина — 3,64%.

  • Львовом — з колядою

    Львів, який неофіційно називають культурною столицею України, уже не один рік виборює право називатися і Різдвяною столицею. До всіх різдвяних сюрпризів цього року долучиться іще один — пасажирів львівських трамваїв та тролейбусів протягом свят будуть тішити популярні різдвяні мелодії у виконанні улюбленців не лише львів’ян, а й усіх українців — «Піккардійської терції» та Павла Табакова. >>

  • Ірина Геращенко: ЄС налаштований на асоціацію завдяки «війні» з Росією

    Перший сесійний тиждень Верховної Ради після літніх канікул почався напрочуд мирно: без бійок, без блокувань, без фізичних ексцесів і морального тиску у форматі «опозиція vs влада». Депутатів примирила Європа. Точніше, євроінтеграційний напрям, що ним крокує Україна. >>

  • Віра Ульянченко: Обласна влада ні на кого не тисне і ні перед ким не плазує

    Представляти Віру Іванівну, певно, зайве. Її ім'я й по батькові (саме так — без прізвища) говорить саме за себе ще з тих часів, коли вона була першою помічницею Віктора Ющенка на початку століття. Навіть листи до неї, як розповідає сама Ульянченко, підписують просто: «Вірі Іванівні». І доходять.
    Про те, якою впливовою вона є, як поважає її думку сам В.Ю. і як запросто вона спілкується з найбагатшими людьми України, ходять легенди. Коли глава держави призначив Віру Ульянченко керівником Київської обласної держадміністрації, багато хто сприйняв це скептично: одні висловлювали сумніви в умінні Віри Іванівни «перекваліфікуватися» з «няньки Ющенка» в «губернатори», інші іронізували, називаючи це призначення «почесним засланням» подалі від Банкової. Відтоді минув понад рік, і голоси скептиків стихли. А легенди про впливовість Віри Іванівни анітрохи не потьмяніли.
    І ще ремарка: напередодні виборів брати інтерв'ю у партійного керівника області завжди складно — воно в будь-якому разі виглядатиме «піарним». Але, зрештою, коли ж владі й звітувати про свої успіхи, як не перед виборами? Як каже правдоруб Віра Іванівна, «виборець сам повинен у всьому розібратися». До речі, найулюбленіше її слово — «безперечно». >>

  • В'ячеслав КИРИЛЕНКО: Ми змогли повернути довiру людей

    «В «України молодої» диктофони добре пишуть?» — запитав Кириленко, щойно кореспондент «УМ» переступив поріг його кабінету в партійному офісі «Нашої України». «А що, — питаю, — ви зірвали голос?». Кириленко підморгує: «Почався виборчий тур».
    Наша розмова відбулася наступного дня після того, як десант «НУНС» повернувся з першого етапу виборчого туру, який проліг через Сумщину, Полтавщину та Кіровоградщину. А днем по тому «нашоукраїнці-самбісти» мали вирушити на Дніпропетровщину. Власне, наша розмова з Кириленком і почалася з того, як він оцінює старт виборчих турне. >>

  • Андрій Шкіль: Регіони — «діти» слухняні. Але нерозумні

    Якщо «Наша Україна» до останніх передз'їздівських днів тримала інтригу з виборчим списком, то Блок Тимошенко «вистрелив» іншим. «Списочники» БЮТ лишились у своєму попередньому складі, зате присутність з-поміж 103 депутатів V скликання (яких Юлія Володимирівна за відданість і стійкість залишила при кандидатській надії) особливого гостя — президента Європейської народної партії Вілфреда Мартенса — привернула загальну увагу. Мартенс приїхав не просто так — він запросив «Батьківщину» приєднатися до клубу ЄНП. Ця подія відразу потягнула за собою обговорення ідеологічного керунку, в якому рухатиметься БЮТ, відсунувши на другий план ініціативи, з якими виступала на з'їзді Тимошенко, не кажучи вже про інший актуальний аспект — стосунки БЮТ з колегами від «Нашої України — Народної самооборони». Втім на все свій час. Час підписувати спільні угоди і час їх виконувати. Або не виконувати. Наразі помаранчеві демократи обіцяють триматися разом, а що з того вийде — побачимо після 30 вересня. Поки що про внутрішні процеси всередині Блоку Тимошенко з «УМ» говорить депутат IV—V скликань, 14-й номер у виборчому списку БЮТ Андрій Шкіль. >>

  • Замiсть авантюр та полiтичної хитростi демонструйте власне бачення розквiту країни

    Учора глава держави спілкувався з журналістами, в тому числi вже традиційно — у прямому ефірі двох національних телеканалів. Президент вкотре відійшов від офіціозу, а заодно і похмурих владних кабінетів — зустріч з представниками ЗМІ знову проходила на «зеленій галявині» секретаріату. >>