Останній штрих, яким став підпис американського президента Джорджа Буша до скасування дії поправки Джексона-Веніка щодо України, нарешті зроблено. Позавчора у Вашингтоні у присутності Посла України в США Олега Шамшура відбулася урочиста церемонія підписання Бушем закону про запровадження з Україною режиму нормальних торговельних відносин. Адже поправка, введена в 1979 році як політичний захід проти Радянського Союзу через обмеження ним еміграції євреїв, і передана таким чином у список усім пострадянським країнам, забороняла надання державних кредитів, а також встановлювала дискримінаційні податки й тарифи на український експорт.
Нагадаємо, що за скасування поправки для України (яка ще діє в Росії та в низці інших країн колишнього СРСР) ще восени минулого року проголосував американський Конгрес. Кілька тижнів тому це рішення підтвердив своїм голосуванням і Сенат. Останнє слово було за президентом США. Тим самим Джордж Буш відкрив «нову еру у відносинах з Україною». Так він охарактеризував свій підпис під законом. При цьому зазначив, що Сполучені Штати з гордістю називають Україну своїм другом.
У своїй промові, як повідомляє прес-служба українського МЗС, американський лідер також назвав Україну «джерелом натхнення для тих, хто любить свободу». Адже, за його словами, після обрання свободи на майдані Незалежності Україна стала на шлях демократії та послідовної реалізації політики реформ. Наприкінці Буш заявив, що підтримує якнайшвидше приєднання України до Світової організації торгівлі, запевнивши, що США допоможуть нам «вступити в організації, що об'єднують вільні народи, і стати частиною великої, вільної й мирної Європи».